Search
Close this search box.

Hlučínští florbalisté v této sezoně opět postoupili do vyšší soutěže

Pouhých pět let trvalo mladému oddílu florbalistů v Hlučíně, než se propracoval z nejnižší soutěže, v níž začínal, přes Moravskoslezský přebor, až do Moravskoslezské ligy. Ze sedmé do šesté ligy postoupili hlučínští florbalisté v této sezóně.

„Mistrovská sezona 2017/2018 pro nás byla mimořádně úspěšná. Po osmnácti vítězstvích, dvou remízách jsme v dubnu skončili na prvním místě tabulky. Můžeme tak slavit celkově čtvrtý postup v pouhých pěti sezonách,“ prozradil předseda a zakladatel Florbalového klubu Hlučín Tomáš Plaček.
Aktuálně se florbalisté připravují na letních neligových turnajích pod širým nebem, nová ligová sezóna začne družstvům muži A, muži B, muži C, juniorům a dorostencům opět v září. Chystat se na florbalovou kariéru budou i začínající sportovci v družstvech starších i mladších žáků, elévů a přípravky. Ti zatím nejsou zapojeni do oficiálních soutěží. V příští sezoně na ně čekají neligové turnaje a přátelské zápasy, v nichž budou získávat první hráčské ostruhy.
Aktuálně má hlučínský florbalový klub více jak 200 aktivních členů. Převažuje mládež, 127 hráčů je do 19 let. Navíc oddíl stále přijímá ve všech věkových kategoriích nové adepty tohoto dynamického kolektivního sportu, který našel v Hlučíně v krátkém čase své pevné místo.
Florbalový tým v Hlučíně vznikl na podzim roku 2012. V první sezoně 2013/2014 se přihlásil do Opavské ligy, kde hned slavil svůj první postup. Do České florbalové unie (ČFbU) se oficiálně zaregistroval v roce 2014 a ve druhé sezoně tak nastoupil do oficiální soutěže ČFbU. Opět ji zakončil postupem. Stejně dopadla i třetí sezona a hlučínští florbalisté se mohli pochlubit neuvěřitelnou bilancí tří postupů za tři sezóny.
„Ve čtvrté sezóně 2016/2017 jsme skončili na třetím místě, takže nám postup těsně utekl, protože ve velké konkurenci postupuje vždy jen první v tabulce. Nicméně letos jsme navázali na předchozí trend, když jsme za celý rok neprohráli ani jeden zápas,“ doplnil Tomáš Plaček.
Pro své tréninky využívají hlučínští florbalisté hned několik tělocvičen a sportovních hal, nejen v našem městě.
„Máme každý týden osm tréninkový jednotek, takže trénujeme v hale na Varenské v Ostravě, v tělocvičně Základní školy Rovniny a ve Sportovní hale Hlučín. Domácí zápasy bohužel musíme hrát v Ostravě, nebo v Bolaticích, protože v Hlučíně není sportovní víceúčelová hala, která by splňovala parametry pro oficiální zápasy. Dostatek místa nemáme ani pro své tréninky,“ povzdechl si Tomáš Plaček.
Florbalisté tak logicky patří k týmům, které nejvíce usilují o vybudování nové víceúčelové haly v Hlučíně.
„Máme druhou největší hráčskou základnou hned po fotbale a také sportovní výsledky, na které může být město pyšné. O florbal je mezi hlučínskou mládeží velký zájem, takže bychom se mohli dále rozšiřovat, když nám to umožní podmínky a technické zázemí. Proto o vybudování haly usilujeme na všech frontách už tři roky, proto jsme také měli hojné zastoupení i na hlučínském fóru, kde se o hale diskutovalo. Moc nám na ní záleží. Současná hala nejenže nesplňuje parametry pro oficiální soutěže a navíc je plně vytížená. Máme v ní jediný trénink týdně,“ prozradil předseda FBC Hlučín.
Pro novou halu, jejíž výstavba se po letošním březnovém veřejném fóru ocitla mezi prioritními TOP příležitostmi města, už je hotová studie. Florbalisté doufají, že se v dohledné době začne dělat projektová dokumentace.
„Nová hala by měla splňovat rozměry hřiště pro oficiální zápasy všech družstev, mohli bychom v ní pořádat domácí zápasy a turnaje. Věříme, že se do ní jednou přemístí všechna naše družstva a budou se v ní konat všechny naše tréninky a zápasy. Bude to významný posun nejen pro pohodu hráčů, ale také pro jejich lepší kontakty napříč věkovými kategoriemi,“ uzavřel Tomáš Plaček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient