Hlučínské školy zahájily školní rok, prvňáčky většinou vítali jejich starší spolužáci

Celkem 1448 dětí bude ve školním roce 2018/19 navštěvovat základní školy v Hlučíně, Bobrovníkách a Darkovičkách. Do prvních tříd nastoupilo v pondělí 3. září celkem 135 nových žáčků.

Nejdříve si přivstat musely děti v Bobrovníkách, kde vítali prvňáčky už v 8 hodin. Nikomu to ale nevadilo, protože všichni byli zvědaví na novou tělocvičnu, kde se slavnostní setkání konalo. Základní škola v Bobrovníkách má čerstvě otevřenou jednu první třídu, do které bude chodit patnáct prvňáčků. To je velký skok, protože v minulém školním roce měla první třída jen devět žáků. Příjemná škola rodinného typu od do první do páté třídy celkem 56 žáků.

V Darkovičkách zahájil školní rok tradičně, požehnáním v místní kapli, nový hlučínský farář Petr Rak. Účastnily se ho zejména děti, které chodí do hodin náboženství, ale i další zájemci. Poté prvňáčky vítali jejich starší spolužáci programem, který pilovali i o prázdninách. I tady měli poprvé možnost prohlédnout si zbrusu novou tělocvičnu. První třída v Darkovičkách má v tomto školním roce 18 dětí, loni jich bylo 19 dětí. Celkem má škola 102 žáků.

V tělocvičně vítali starší spolužáci prvňáčky také na Hornické, ale tahle tělocvična se dočká opravy až na podzim. Do 1. třídy tu letos nastoupilo 22 žáků, loňská první třída měla 24 žáků. Celkem je pro tento školní rok ve škole 358 žáků.

Příznivého počasí využili na Základní škole dr. M. Tyrše k uvítání venku. Akt to byl dojemný, netradiční a nápaditý: na cestě k tomu stát se školákem děti doprovázela matka příroda a také jejich straší spolužáci. „Od minulého školního roku pokračuje trend vzestupu počtu žáků,“ řekla nová ředitelka školy Pavla Mrůzková. Zájem zvedá zavedení Montessori systému vzdělávání. Do tradiční první třídy nastoupilo letos 9 žáčků, loni 8. Montessori vzdělávání si letos vybrali rodiče sedmnácti dětí, loni jich bylo třináct. Celkem má škola 212 žáků.
Největší hlučínská škola na Rovninách, která má letos 720 dětí ve 29 třídách, letos přivítala do třech tříd 54 prvňáčků. Loni jich bylo 57.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.