Search
Close this search box.

Hlučín pátrá po vandalovi, který polámal mladé stromy

Dva mladé stromy zlomil a další strom poškodil zatím neznámý pachatel v ulici K Mýtu v Hlučíně. Švestky byly součástí aleje ovocných stromů, kterou město vysadilo podél cyklostezky spojující ulici Ostravskou s Darkovičkami v roce 2011.

„Letos stromy poprvé rodily a občané města i návštěvníci si v aleji trhali švestky i blumy dokonce i domů na koláče. Mladých, zdravých stromů je velká škoda,“ řekla vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Hlučín Soňa Prášková.

Na zlomené švestky upozornil v půlce října hlučínské strážníky občan města. Protože celková škoda dosahuje výše necelých čtyř tisíc korun, dopustil se vandal přestupku, který nyní prošetřuje odbor životního prostředí hlučínské radnice.

„Obracíme se s žádostí o jakékoliv informace na případně svědky události, která se odehrála někdy kolem 15. října. Své svědectví mohou podat buď na služebně Městské policie Hlučín, nebo u nás na odboru životního prostředí. Není to poprvé, co v Hlučíně někdo poškodil mladé stromy, v roce 2015 někdo zničil několik čerstvě vysazených stromů na Rovninách. Proto doufáme, že se tentokrát podaří pachatele identifikovat, aby neunikl bez trestu,“ dodala Soňa Prášková.

Za úmyslné zničení stromů rostoucích v aleji hrozí vysoká pokuta, která může dosáhnout až částky 100 tisíc korun.

Stromy v ulici K Mýtu, které letos potěšily obyvatele Hlučína bohatou úrodou, se budou na podzim ošetřovat. Místo zničených dřevin město vysadí nové, jeden strom by mohl přijít zhruba na tisíc korun, pokud se ovšem podaří sehnat už vzrostlejší kusy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient