Hlučín pátrá po vandalovi, který polámal mladé stromy

Dva mladé stromy zlomil a další strom poškodil zatím neznámý pachatel v ulici K Mýtu v Hlučíně. Švestky byly součástí aleje ovocných stromů, kterou město vysadilo podél cyklostezky spojující ulici Ostravskou s Darkovičkami v roce 2011.

„Letos stromy poprvé rodily a občané města i návštěvníci si v aleji trhali švestky i blumy dokonce i domů na koláče. Mladých, zdravých stromů je velká škoda,“ řekla vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Hlučín Soňa Prášková.

Na zlomené švestky upozornil v půlce října hlučínské strážníky občan města. Protože celková škoda dosahuje výše necelých čtyř tisíc korun, dopustil se vandal přestupku, který nyní prošetřuje odbor životního prostředí hlučínské radnice.

„Obracíme se s žádostí o jakékoliv informace na případně svědky události, která se odehrála někdy kolem 15. října. Své svědectví mohou podat buď na služebně Městské policie Hlučín, nebo u nás na odboru životního prostředí. Není to poprvé, co v Hlučíně někdo poškodil mladé stromy, v roce 2015 někdo zničil několik čerstvě vysazených stromů na Rovninách. Proto doufáme, že se tentokrát podaří pachatele identifikovat, aby neunikl bez trestu,“ dodala Soňa Prášková.

Za úmyslné zničení stromů rostoucích v aleji hrozí vysoká pokuta, která může dosáhnout až částky 100 tisíc korun.

Stromy v ulici K Mýtu, které letos potěšily obyvatele Hlučína bohatou úrodou, se budou na podzim ošetřovat. Místo zničených dřevin město vysadí nové, jeden strom by mohl přijít zhruba na tisíc korun, pokud se ovšem podaří sehnat už vzrostlejší kusy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.