Search
Close this search box.

Hlídkaři zachránili život muži, který spadl do Vltavy

V neděli, krátce po druhé hodině ranní, vyslal operační důstojník policisty z hlídkového oddělení k břehu řeky Vltavy u Sokolského ostrova, kde měl podle oznámení svědka spadnout do řeky muž, který se po strmém svahu nemohl dostat na břeh, a hrozilo mu utonutí. Na místo ihned vyjely dvě dvoučlenné hlídky policistů. Ti na místě zkontaktovali oznamovatele, a ten je dovedl k místu, kde měl muž spadnout. V řece policisté skutečně spatřili muže, který byl po krk ve vodě a sotva se držel dlažebních kostek strmého svahu. Venkovní teplota byla již v mínusových hodnotách a muž evidentně ztrácel sílu a přestával postupně komunikovat. Policisty z hlídkového oddělení během chvíle doplnili kolegové z obvodního oddělení České Budějovice město, a společnými silami vytvořili živý řetěz a snažili se muže vytáhnout po strmém a kluzkém svahu na břeh do bezpečí. Ten však vůbec nespolupracoval a podle pozdějších slov už jednoduše neměl sílu. Policisté z vozidla vytáhli záchranné lano, které kolem něj obmotali, a z řeky ho ve špatně přístupném terénu vytáhli. Následně ho zabalili do termofolií a zahřívali do příjezdu zdravotnické záchranné služby.

Zachráněný muž policistům po jeho vytažení z vody řekl, že než si ho někdo všiml a zavolal pomoc, mohl být ve vodě až 20 minut, přivolaný lékař konstatoval, že byl velmi podchlazený, a policisté mu svým jednáním pravděpodobně zachránili život.

Dále vypověděl, že si k řece došel „odskočit“ uklouzla mu noha a spadl do ní. Kdyby si ho nevšiml oznamovatel a nepřivolal pomoc, mohlo ho jeho „odskočení si“ stát zdraví a možná i život.

Policistům z oddělení hlídkové služby a obvodního oddělení České Budějovice – město, patří velké poděkování za perfektně odvedenou práci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient