Hlídka zastavila řidiče, nadýchal

Muž (39) ze Sokolovska si vyslech obvinění ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řídil osobní vozidlo značky Peugeot přes různé obce na Sokolovsku, kdy byl v obci Svatava zastaven hlídkou policie. Ta ho vyzvala k tomu, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Výsledky dechových zkoušek se pohybovaly kolem jedné promile. Následně byl řidič vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Z krevního vzorku řidiče pak byla rozborem zjištěna hodnota přes jednu promile.

V případě prokázání viny hrozí devětatřicetiletému muži trest odnětí svobody až na jeden rok.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak