Search
Close this search box.

Hledají se noví pěstouni. Na besedě se dozví vše důležité

Lidé, kteří zvažují, že by do své rodiny byli ochotni a schopni přijmout dítě, mají možnost získat odpovědi na otázky, které je v souvislosti s tímto životním rozhodnutím napadají. Stačí, když přijmou pozvání na besedu, kterou pro ně pořádá oddělení sociálně-právní ochrany dětí Městského úřadu Valašské Klobouky ve spolupráci s psycholožkou Markétou Šobáňovou z Rodinného centra Kaštánek. Setkání se koná ve čtvrtek 15. března v 16 hodin v sále Pastoračního domu.

„Beseda je určena všem, kteří se chtějí dozvědět nové informace o náhradní rodinné péči. Pozornost bude věnována hlavně dlouhodobému pěstounství, pro které v České republice i v našem regionu pociťujeme nedostatek „náhradních rodičů“. Zveme proto také zájemce, kteří třeba takovým rozhodováním procházejí a mají dostatek energie, času a rodičovských kompetencí k tomu, aby opuštěnému dítěti mohli nový domov poskytnout,“ sdělila sociální pracovnice Jana Surmařová. Jak poznamenala, aktuální problémy náhradní rodinné péče budou vysvětleny i na příkladech z praxe.

Podle statistik sociálního odboru žije v České republice více než 8 tisíc dětí, které ztratily domov, své rodiče nebo blízké. „Úřady často i přes veškerou snahu nemohou těmto dětem pomoci najít novou rodinu, protože se vhodných pěstounů nedostává. Třeba v některých lidech zájem o pěstounství probudíme právě touto besedou,“ vyjádřila své přání Jana Surmařová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient