Search
Close this search box.

Hlavní hvězdou třetí adventní neděle v Hlučíně bude ženský pěvecký sbor

Hlučínský pěvecký sbor zajišťuje hlavní část programu třetí adventní neděle v Hlučíně 16. prosince. Na náměstí jeho členky odpoledne zazpívají adventní a vánoční písně a koledy české i světové.

Sbor bude zpívat s klavírním doprovodem stálé korepetitorky sboru Karin Basovníkové, pedagožky Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského. Vystoupí v 16 hodin, následně v 17 hodin se bude zapalovat čtvrtá adventní svíce na obřím hlučínském věnci. V 17.15 podtrhnou vánoční atmosféru trubači. Kulturní program doplní poslední adventní trhy, které na náměstí začnou už v 15 hodin. Jejich součástí bude také tradiční odlévání olova, či pečení kaštanů, v Zámeckém klubu se budou opět odehrávat adventní dílničky pro děti. Už v sobotu Hlučínský pěvecký sbor vystoupí na třetí adventní tvořivé sobotě v Zahradnictví Novák. Koncertovat bude v 15 hodin.
„Hanka Nováková mladší je naší členkou, takže s chutí zazpíváme na akci rodinného zahradnictví Novákových,“ řekla sbormistryně Barbora Bortlová.

Aktuální koncertní sezonu sbor zahájil na XXI. ročníku Setkání chrámových sborů obcí Hlučínska v kostele sv. Kateřiny ve Štěpánkovicích v neděli 23. září. Sbormistryně k tomu podotkla: „Přestože nejsme ryze chrámový sbor, šíře našeho repertoáru nám umožňuje účastnit se akcí různého charakteru. Rády jsme tak reprezentovaly město a farnost Hlučín na odpoledni věnovaném duchovní hudbě, kterého se zúčastnilo ještě dalších deset sborů. Hlučínský sbor zpívá nejen pro náročné posluchače, ale i pro děti. Vystoupili jsme například 12. října na akci Pohádková sklizeň v Zahradnictví Novák. Rádi potěšíme i seniory, jako se to povedlo 18. října v kulturním domě v Darkovičkách na jejich Posezení u vína. Nyní se připravujeme na nadcházející kouzelné období adventu a Vánoc. Hlučínský pěvecký sbor ale nutně potřebuje posílit své řady o nové členky. Od roku 2014 funguje pouze jako sbor ženský. Ve svém repertoáru má vokální tvorbu všech stylových obdob od renesance až po současnost, a to jak duchovní tak světskou, dále úpravy lidových a populárních písní. Věnuje se koncertní činnosti po celém hlučínském regionu i mimo něj, účastní se festivalů pěveckých sborů v České republice.

„Zkoušíme každé úterý od 17 do 19 hodin v přízemním salonku Kulturního domu Hlučín. Budeme rádi, když se k nám případné zájemkyně připojí a třeba se zpočátku přijdou jen podívat. Předpokladem pro zapojení do sboru je zdravý hlas a hudební sluch. Pěvecká zkušenost a znalost je vítána, není však podmínkou,“ doplnila Barbora Bortlová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient