Search
Close this search box.

Hlavní hvězdou třetí adventní neděle v Hlučíně bude ženský pěvecký sbor

Hlučínský pěvecký sbor zajišťuje hlavní část programu třetí adventní neděle v Hlučíně 16. prosince. Na náměstí jeho členky odpoledne zazpívají adventní a vánoční písně a koledy české i světové.

Sbor bude zpívat s klavírním doprovodem stálé korepetitorky sboru Karin Basovníkové, pedagožky Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského. Vystoupí v 16 hodin, následně v 17 hodin se bude zapalovat čtvrtá adventní svíce na obřím hlučínském věnci. V 17.15 podtrhnou vánoční atmosféru trubači. Kulturní program doplní poslední adventní trhy, které na náměstí začnou už v 15 hodin. Jejich součástí bude také tradiční odlévání olova, či pečení kaštanů, v Zámeckém klubu se budou opět odehrávat adventní dílničky pro děti. Už v sobotu Hlučínský pěvecký sbor vystoupí na třetí adventní tvořivé sobotě v Zahradnictví Novák. Koncertovat bude v 15 hodin.
„Hanka Nováková mladší je naší členkou, takže s chutí zazpíváme na akci rodinného zahradnictví Novákových,“ řekla sbormistryně Barbora Bortlová.

Aktuální koncertní sezonu sbor zahájil na XXI. ročníku Setkání chrámových sborů obcí Hlučínska v kostele sv. Kateřiny ve Štěpánkovicích v neděli 23. září. Sbormistryně k tomu podotkla: „Přestože nejsme ryze chrámový sbor, šíře našeho repertoáru nám umožňuje účastnit se akcí různého charakteru. Rády jsme tak reprezentovaly město a farnost Hlučín na odpoledni věnovaném duchovní hudbě, kterého se zúčastnilo ještě dalších deset sborů. Hlučínský sbor zpívá nejen pro náročné posluchače, ale i pro děti. Vystoupili jsme například 12. října na akci Pohádková sklizeň v Zahradnictví Novák. Rádi potěšíme i seniory, jako se to povedlo 18. října v kulturním domě v Darkovičkách na jejich Posezení u vína. Nyní se připravujeme na nadcházející kouzelné období adventu a Vánoc. Hlučínský pěvecký sbor ale nutně potřebuje posílit své řady o nové členky. Od roku 2014 funguje pouze jako sbor ženský. Ve svém repertoáru má vokální tvorbu všech stylových obdob od renesance až po současnost, a to jak duchovní tak světskou, dále úpravy lidových a populárních písní. Věnuje se koncertní činnosti po celém hlučínském regionu i mimo něj, účastní se festivalů pěveckých sborů v České republice.

„Zkoušíme každé úterý od 17 do 19 hodin v přízemním salonku Kulturního domu Hlučín. Budeme rádi, když se k nám případné zájemkyně připojí a třeba se zpočátku přijdou jen podívat. Předpokladem pro zapojení do sboru je zdravý hlas a hudební sluch. Pěvecká zkušenost a znalost je vítána, není však podmínkou,“ doplnila Barbora Bortlová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient