„Hlavně že něco odvážíme,“ říká hokejista Petr Zámorský

Už ve druhém zápase za sebou dokázali hradečtí hokejisté v první třetině vést o dva góly. Stejně jako v utkání proti Spartě však vedení proti Pirátům ztratili a museli dotahovat. Do vítězného konce nakonec dovedl Mountfield i staronový reprezentant Petr Zámorský, který byl na ledě při všech hradeckých gólech – u prvního a posledního asistoval, druhý sám vstřelil a v případě třetího byl na ledové ploše. Mínusový bod si naopak nepřipsal ani jeden.

Ačkoliv po první třetině měli Východočeši k plnému bodovému zisku jednoznačně blíže, po vývoji zápasu byla výhra v prodloužení nakonec úspěchem. „Bereme dobré dva body. Vstup do utkání jsme neměli úplně nejlepší. Úvodní třetinu jsme sice vyhráli 2:0, ale Chomutov bojoval a byl to těžký zápas,“ říká tříbodový Petr Zámorský. „Ze začátku na nás vletěli, hráli agresivně, dohrávali souboje, takže moc místa jsme jako beci neměli. Hráli dobře a jeden bod pro ně je určitě férový,“ hodnotí úterní utkání.

Hradečtí se poslední dobou nemohou opřít o početní výhody, tentokrát jim ale hra v nestandardním počtu hráčů seděla. Vždyť dali dva góly při hře 5 na 4, jeden při 4 na 4 a poslední v prodloužení při souboji 3 na 3. Právě zlínský rodák byl ve všech případech na ledě. „Už bylo na čase, poslední zápasy se v přesilovkách trápíme, takže jsme rádi, že jsme alespoň takhle přispěli týmu,“ poukazuje na nedávné neúspěchy a zlomení nepříznivé bilance.

Hradecká čtyřiadvacítka odehrála v utkání 15. kola přes sedmadvacet minut, z toho téměř osm minut v přesilových hrách. A vyplatilo se. Kromě asistence na gól Tomáše Vincoura také zamířila do černého. „Měl jsem štěstí, něco tam spadlo. Hlavně že to přispělo k bodům a něco odvážíme,“ zůstává skromný. Zajímavostí je, že Mountfield letos vstřelil 41 gólů, přičemž na více než třetině z nich se bodově podílel právě ofenzivně laděný zadák Lvů.

Výhrou v prodloužení Hradečtí přerušili sérii tří porážek v řadě. Východočeši padli postupně s Mladou Boleslaví, pardubickým Dynamem a pražskou Spartou. Chuť si tak spravili na území Pirátů, kde chtěli po krátkém půstu naplno bodovat. „Chceme vyhrát každý zápas. Jeli jsme sem s cílem urvat všechny body, to se nepovedlo, máme dva, ale jsme za ně rádi. Teď si musíme odpočinout a připravit se na další zápas,“ vyhlíží krátce po utkání další mač, ve kterém Mountfield přivítá na svém ledě zlínské Berany.

„Zámek“ je se 14 body (5+9) nadále nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu a právě stabilní výkony mu také přinesly návrat do reprezentace. „Teď jsem tam dva roky nebyl, makal jsem na to. Věřil jsem, že si pořád držím nějakou tu úroveň. Teď konečně přišla pozvánka, takže jsem rád a hodně se těším. Budu se snažit udělat dobrou reklamu hradeckému hokeji a sobě taky,“ těší se na zápasy za národní tým.

Ačkoliv se již v následujícím týdnu představí v reprezentačním dresu proti Švédsku, myšlenkami zatím zůstává v Hradci Králové. „Před každým zápasem se snažím emoce tlumit, protože když jste moc lačný nebo naopak přemotivovaný, tak ani jedno není dobré. Chce to jít do toho naplno s klidnou hlavou. Přemotivovanosti se snažím vyvarovat každý zápas,“ uzavírá šestadvacetiletý bek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak