Historické budovy ve Vyškově zdobí nové informační tabulky

Je jich deset a nově zdobí historické budovy na území města. Informační tabulky jsou zpravidla umístěné na hlavní pohledové stěně objektů na dobře viditelném místě. Jsou z čirého skla a mají zvýšit informovanost Vyškovanů i turistů o jednotlivých památkách.

Na popis cedulí výrobce použil techniku hloubkového pískování se zabarvením. „Dlouhodobou strategií města je prezentovat se jako místo, kde stojí za to navštívit nejen pouze dinopark, ale kam stojí za to vyrazit také třeba za památkami. Součástí strategie je tak i nynější záměr osadit na vybrané památkové objekty informační tabulky, které zajistí zvýšení informovanosti veřejnosti jak z řad obyvatel Vyškova, tak z řad návštěvníků a turistů,“ potvrdil místostarosta Vyškova Karel Jurka s tím, že projekt uhradila dotace z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Skleněné tabulky opatřené stručnými texty jsou nově upevněné na jednotlivých objektech nerezovými šrouby. „Jsou uchycené na dobře viditelném trvale přístupném místě, kde však zároveň nebudou působit rušivě. Umístění tabulek jsme konzultovali s vlastníky objektů i s orgány státní památkové péče,“ připomněl vedoucí Kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

V nynější fázi projektu jsou tabulky osazené na Besedním domě, farním kostele Nanebevzetí Panny Marie, bývalé synagoze, na hradbách v Pivovarské ulici, kapli sv. Anny v Dukelské ulici, na zámku – Muzeu Vyškovska, na Hřbitovním kostele a na portálu zámecké zahrady.

Na budově radnice jsou cedule dvě – jedna s informacemi o samotné radnici a Radnické ulici s prampouchy a druhá s informacemi o morovém sloupu, kašně a studni na náměstí, jelikož umístění tabulek na tyto památky by nebylo vzhledem k jejich charakteru vhodné.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak