Historická bitva završila konec prázdnin

V pátek 31. srpna 2018 se v odpoledních hodinách na Kostelním náměstí u OC Forum strhla bitevní šarvátka s názvem Vyhnání Francouzů z Ústí nad Labem v roce 1813. Malá ukázka byla jednou prvních z připomínek 205. výročí bitev u Chlumce, Přestanova a Varvažova.

Statutární město Ústí nad Labem, Spolek vojenské historie Ústí nad Labem, Historický spolek města Bíliny a Agentura MaJa – Marie Kučerová připravili tímto pro veřejnost v Ústí nad Labem malou pozvánku na historickou bitvu u Chlumce, která se konala v sobotu 1. 9. 2018. Na Kostelním náměstí bylo součástí programu rovněž vystoupení tradiční vojenské dechovky, které přilákalo jak malé, tak velké diváky. Samotnou bitevní šarvátku doprovázely výstřely, klapot koňských podkov a pochod historických vojsk. Velký počet diváků po ukončení bitvy odměnil zúčastněné vojsko potleskem.

Současně, ve 12.30 hodin došlo v rámci oslav v Muzeu města Ústí nad Labem ke znovu odhalení pamětní desky rakouského dragouna Friedricha Jordana. Vedle několika desítek přítomných hostů a zástupců médií byla přítomna také primátorka Statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věra Nechybová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient