Search
Close this search box.

Heren a kasín v naší republice ubylo, přesto Češi prosázeli více peněz

Od roku 2012 je v Česku o 32 tisíc herních automatů méně, zároveň s tím ubylo provozoven. V současné době je u nás 2 2000 registrovaných heren (úbytek o pět tisíc za šest let) a 43 tisíc herních automatů.
V některých městech vymizel hazard úplně, např. v Kroměříži či v Krnově. Místní i policisté si díky tomu pochvalují snížení kriminality v obci.
Se zrušením kasín a heren však zároveň ubyly finance do obecních rozpočtů. Bývá zvykem, že do městské kasy putují odvody z výnosů z automatů. „Myslím, že to bude nadále klesat, i když s tím klesnou i příjmy obcí. Ale my jsme s tím počítali,“ odhaduje další vývoj ministryně financí Alena Schillerová. Např. zmiňovaný Kroměříž přijde ročně o deset milionů korun. Sice se letos jedna fima pokoušela v tomto v hanáckém městě o zprovoznění herny, ale u zastupitelů nepochodila.
Jsou ale okresy, kde se hazardu nadále daří a dokonce se tam otevírají nová kasína, jak se to stalo v Bruntálu. Zároveň s tím přibylo i lidí závislých na hazardu.
To jsou ale spíše ojedinělé případy.
Paradoxně však v Čechách navzdory menšímu počtu heren přibylo prosázených peněz. Souvisí to však s internetovým sázením. Vloni Češi prohráli v hazardních hrách celkem 39,8 miliardy korun, což je o půl miliardy víc než v roce 2016.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient