Search
Close this search box.

Herečka Eva Burešová navštívila oddělení hořovické neonatologie

Herečka a zpěvačka Eva Burešová, známá ze seriálu Modrý kód, navštívila Nemocnici Hořovice, aby si zde prohlédla oddělení neonatologie a věnovala dětem peřinky a finanční dar Nadačnímu fondu Žirafka, jehož předsedkyní je primářka oddělení neonatologie MUDr. Milena Dokoupilová.

„Jsme rádi, když nás naše pověst předchází. Paní Burešová u nás zamýšlela rodit svého syna, a přestože si nakonec vybrala jiné místo, naše porodnice se jí natolik líbila, že se rozhodla věnovat finanční dar do našeho nadačního fondu a peřinky pro děti na novorozeneckém oddělení. Ještě jednou velice děkujeme,“ říká zakladatelka a předsedkyně fondu MUDr. Milena Dokoupilová.

Eva Burešová vyrábí a prodává společně se svými hereckými kolegy korálkové náramky. Výtěžek z prodeje věnuje vždy různým organizacím, sdružením a spolkům.

Nadační fond Žirafka byl založen pro pomoc a podporu všem dětským pacientům hospitalizovaných na třech dětských odděleních Nemocnice Hořovice. Je určen pro novorozenecké oddělení s jednotkou intenzivní péče pečující o novorozence již od 31. týdne těhotenství, dále pro dětské oddělení, které poskytuje péči o děti všech věkových kategorií a oddělení chronické resuscitační a intenzivní péče určené dětem, které nemohou být pro závažnou diagnózu v domácím prostředí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient