Herečka Eva Burešová navštívila oddělení hořovické neonatologie

Herečka a zpěvačka Eva Burešová, známá ze seriálu Modrý kód, navštívila Nemocnici Hořovice, aby si zde prohlédla oddělení neonatologie a věnovala dětem peřinky a finanční dar Nadačnímu fondu Žirafka, jehož předsedkyní je primářka oddělení neonatologie MUDr. Milena Dokoupilová.

„Jsme rádi, když nás naše pověst předchází. Paní Burešová u nás zamýšlela rodit svého syna, a přestože si nakonec vybrala jiné místo, naše porodnice se jí natolik líbila, že se rozhodla věnovat finanční dar do našeho nadačního fondu a peřinky pro děti na novorozeneckém oddělení. Ještě jednou velice děkujeme,“ říká zakladatelka a předsedkyně fondu MUDr. Milena Dokoupilová.

Eva Burešová vyrábí a prodává společně se svými hereckými kolegy korálkové náramky. Výtěžek z prodeje věnuje vždy různým organizacím, sdružením a spolkům.

Nadační fond Žirafka byl založen pro pomoc a podporu všem dětským pacientům hospitalizovaných na třech dětských odděleních Nemocnice Hořovice. Je určen pro novorozenecké oddělení s jednotkou intenzivní péče pečující o novorozence již od 31. týdne těhotenství, dále pro dětské oddělení, které poskytuje péči o děti všech věkových kategorií a oddělení chronické resuscitační a intenzivní péče určené dětem, které nemohou být pro závažnou diagnózu v domácím prostředí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.