Hekojbalisté z Letohradu vyskočili na průběžnou čtvrtou příčku extraligové tabulky

Extraligoví hokejbalisté Letohradu za sebou mají náročný víkend. Odehráli dva zápasy, v nichž ani v jednom z nich nebyli favoritem. Po tuhých bojích ale vybojovali pět bodů, ačkoli v konečném součtu za víkend v extralize v Letohradě padly jen čtyři góly. Letohrad vyskočil na průběžnou čtvrtou příčku extraligové tabulky, má čtrnáct bodů a další může získat už v sobotu v Ústí nad Labem. Začíná se v 13 hodin.
SK Hokejbal Letohrad – HBC Alpiq Kladno 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 31:55 Faltus (Věchet, Teplý), 44:20 PP Lux J. (Krejsa, Halbrštát) – 18:05 PP Šíma (Špaček, Hrabár)

Vyloučení: 7:8, využití: 1:1, střely: 17:24, diváků: 110

Sestava Letohradu: Šimara (Novák) – Krejsa, Anýž, Hejtmánek J., Adamec, Teplý, Lux J., Lajčiak, Halbrštát, Holec, Hejtmánek D., Havlík, Věchet (C), Cvejn, Faltus, Macháček, Levý, Lux F.

Sestava Kladna: Jirotka (Hájek) – Soukup (C), Dědič, Hrabár, Šícha, Pliml, Haisman, Novák, Šíma, Špaček, Schnaubelt, Prokop, Procházka, Kohout, Eitler, Barnošák, Pražák, Důras, Kamenář

Sobotní zápas s Kladnem začal ve velkém tempu a hned ve druhé minutě hosté Letohradu darovali přesilovku. Těch bylo v zápase z obou stran poměrně dost, nicméně ty první zůstaly nevyužité, stejně jako všechny šance v prvním dějství. Do druhé třetiny se tedy vstupovalo za bezbrankového skóre a byli to Kladenští, kdo v devatenácté minutě potrestali hned dvojité vyloučení – na trestné lavici domácích totiž zrovna „seděli“ Lajčiak s Cvejnem a to byla hozená rukavice pro Radka Šímu – 0:1. Letohradští se snažili manko dorovnat, nicméně jim chyběl klid na hokejkách a potřebné štěstí v zakončení. Vše ale změnila závěrečná třetina. Po necelých dvou minutách hry na 1:1 snížil talentovaný střelec Filip Faltus a Letohrad byl tedy zpátky ve hře! Další boje přinesly řadu šancí na obou stranách, Šimara i Jirotka museli být stále ve střehu, nicméně další gólový chorál stále nepřicházel. A když už to skoro vypadalo, že se bude rozhodovat v prodloužení, v 43. minutě přišla přesilovka pro Letohrad. A to byla naopak hozená rukavice pro Jeleny, kteří se jali ostřelovat kladenskou branku. Osm vteřin před vypršením početní výhody se zadařilo – po předchozí souhře Halbrštáta a Krejsy se ke střele dostal Jan Lux a gólman Jirotka si míček ve snaze ho odpálit srazil do vlastní branky – 2:1. Poslední půlminuta byla infarktová, Jan Lux byl totiž vzápětí vyloučen, Jeleni si ale vítězství dokázali uhlídat a cenné tři body tak zůstaly v domácí kabině.

Fotogalerie ze zápasu: Iva Janoušková

SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň 1:0 p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 46:16 Faltus (Halbrštát, Lajčiak)

Vyloučení: 4:7, bez využití, střely: 31:23

Sestava Letohradu: Novák (Šimara) – Krejsa, Lux F., Hejtmánek J., Anýž, Teplý, Adamec, Lajčiak, Halbrštát, Lux J., Macháček, Hejtmánek D., Havlík, Cvejn, Věchet (C), Faltus, Levý, Fajfr

Sestava Plzně: Kráčina (Návara) – Kavalír, Vodrážka, Benedikt O., Polívka, Hanuš, Pokorný, Šmucer, Kunzmann, Benedikt J., Vobruba, Krch, Ulč, Valenta, Roušal, Švarc, Malý, Majer, Gřonka, Drož

Jestliže sobotní zápas nebyl bohatý na góly, pak ten nedělní přinesl jen jedinou trefu. Do Letohradu přijeli plzeňští Mečouni a zápas to byl opravdu napínavý. Branku Jelenů hájil juniorský mistr světa Michal Novák a v brance se opravdu zapotil. Letohrad soupeře na rozdíl od soboty přestřílel, byl aktivnější, jenže… chybělo štěstí v zakončení. Zápas to byl tvrdý, plný osobních soubojů i nehezky vypadajících faulů a když po pětačtyřiceti minutách hry na časomíře svítil stav 0:0, bylo jasno: body se budou dělit. Přišlo prodloužení, pro Letohradské už třetí v letošní sezoně, poprvé se v něm ale rozhodlo, a to poměrně vzápětí. Po minutě a čtvrt se totiž k míčku dostal neuvěřitelně rychlý a šikovný Filip Faltus, který bleskově vyhodnotil situaci a míček poslal za záda brankáře Kráčiny. Radost mohla propuknout a Letohradu tak doma zůstaly dva cenné body.

Oba víkendové zápasy zhodnotil kouč Tomáš Friml: „Víkend hodnotím kladně, získali jsme pět bodů. Klukům patří poděkování za předvedené výkony. Po sobotním zápase proti Kladnu jsem vůči nim byl kritický, ale tři body jsou určitě super. Proti Plzni jsme předvedli výborně odehraný týmový výkon, kluci to odmakali a vzadu nás podržel brankář Míša Novák. Utkání bylo hodně vyrovnané, měli jsme štěstí, když Plzeň trefila tyčku, ale my jsme si šli za tím, že chceme získat body. A to se povedlo. V domácích zápasech jsme získali hodně bodů a na to musíme navázat na zápasech venku. Teď nás čeká Ústí nad Labem, kde se nám moc nedaří, ale jedeme tam zabojovat a přivézt domů nějaké body.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.