Hejtmanův pohár putoval do Podbřezí

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár převzali zástupci nejlepších škol v Královéhradeckém kraji přímo z rukou toho nepovolanějšího – hejtmana Jiřího Štěpána.

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Po celoroční dřině a skvělých výkonech všech žáků školy nebylo žádným překvapením, že trofej letos vybojovala Základní škola a Montessori mateřská škola Podbřezí, která s počtem 4 189 bodů skončila v celorepublikovém srovnání škol na 17. místě a porazila tak mnoho škol s větším sportovním zázemím! Odměny za druhé místo si přijeli převzít zástupci sousední Základní školy a Mateřské školy Bíly Újezd. Velká pochvala patří oběma školám, protože zapojily do opičí dráhy naprosto všechny své žáky, což je hlavním cílem pořadatele soutěže – aby se pohybovým aktivitám věnovalo co nejvíc dětí. Třetí příčku obsadila Základní škola Habrmanova z Hradce Králové, která se na stupních vítězů umístila již podruhé.

Aktivitu žáků ocenil i hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán: „Jsem rád, že vítězí nejen školy velké, ale i ty malé. Tato soutěž totiž není o velikosti školy, ale o velikosti nadšení. Přeji si, aby se příštích ročníků zúčastnilo ještě víc dětí, protože rozvoj pohybových dovedností je v dnešní přetechnizované době velice důležitý.“

Žáci ze Základní školy a Montessori mateřské školy Podbřezí připravili spolu se starostkou obce Ester Horákovou pro pana hejtmana malé překvapení. Po vyhlášení výsledků mu jako poděkování předali drobné dárky a společně zazpívali několik písniček. „Okolo Hradce“ si s chutí zazpívali nejen všichni žáci, ale i pan hejtman.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient