Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se setkala se zástupci seniorů

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) se setkala se zástupci seniorských organizací, které sdružuje Krajská rada seniorů Středočeského kraje. Řada z nich dostala Pamětní list, nebo byla za svou práci odměněna knihou.

„Dozvěděla jsem se při setkání hodně o činnosti jednotlivých seniorských spolků. Jsem ráda, že jejich členové žijí aktivně, jezdí na výlety, na kulturní akce, účastní se pochodů, poznávají krásy přírody, ale také pomáhají městům a obcím nebo také hendikepovaným lidem a dětem. Kraj se snaží jejich činnost podporovat, a to nejen finančně,“ uvedla hejtmanka po setkání. „Moc si vážíme pomoci Středočeského kraje, která je v porovnání s jinými regiony jedna z nejvyšších. Spolky mají největší problémy s hledáním místa, kde se scházet a i přes pomoc kraje, obcí nebo měst, také samozřejmě s nedostatkem financí,“ zhodnotil předseda Krajské rady seniorů Středočeského kraje Miroslav Vajs. Zástupci Seniorů ocenili například také příspěvek kraje na jízdné, který znamená, že lidé starší 65 let jezdí po Středočeském kraji zdarma. „Místem pro setkávání spolků mohou být zařízení POSEZ – Pomoc seniorům a zdravotně postiženým, které kraj postupně buduje po celém kraji. Zatím fungují v Mladé Boleslavi, Novém Strašecí a Poděbradech. Další se chystá například v Benešově. I v nich se senioři mohou scházet a spolky rozšiřovat svoje řady,“ podotkla hejtmanka.

Pamětní listy od hejtmanky obdrželi Vladislav Bouška (Odborový svaz železničářů), Mirek Červinka (odborový svaz Čech Moravy a Slezska), Danuše Draškovičová (Československá obec legionářská), Marie Suchopárková (Český svaz žen), Eva Vlčková (DIA), knihy s věnováním pak dostali Alžběta Lébrová (LKŽ), Jindřich Pavlíček (KOVO-POLDI), Milada Petříková (KAD Kladno) a Miroslav Vajs (předseda Krajské rady seniorů SK).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.