Hejtman Ústeckého kraje zhodnotil spolupráci se starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

(Aktualizováno před )

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se sešel se starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiřím Hencem, který poděkoval za podporu, kterou kraj aktivně, dlouhodobě a systematicky věnuje jednotkám sboru dobrovolných hasičům (JSDH).

Hejtman spolu se starostou bilancovali rok 2018 a zhodnotili letošní spolupráci. Jiří Henc hejtmana seznámil s aktivitami pro nadcházející rok. Vedle tradičních hasičských soutěží jako je Stimax Cup a Tohatsu Cup bude největší hasičskou událostí Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které se uskuteční poslední srpnový víkend na fotbalovém stadionu v Ústí nad Labem.

„Velmi si vážíme podpory kraje, který systematicky obnovuje vybavení sborů moderní technikou. Za finanční podpory kraje se koná také řada soutěží pro děti, mládež, ale i dospělé. Například letošního ročníku Stimax Cupu se zúčastnilo 413 mladých hasičů,“ řekl krajský starosta Jiří Henc.

„Potřebné a obětavé práce hasičů jak profesionálních, tak dobrovolných, kteří mají nezastupitelné místo v životě obcí a měst našeho regionu, si velmi vážím,“ dodal hejtman Oldřich Bubeníček.

Pro rok 2019 má Ústecký kraj v rámci dotačního programu na podporu dobrovolných hasičů a ostatních složek IZS připraveno 17 milionů korun. Program bude na svém posledním letošním zasedání schvalovat Zastupitelstvo Ústeckého kraje. Dále je v návrhu rozpočtu na věcné dary pro jednotky Sborů dobrovolných hasičů obcí vyčleněno 6,3 milionů korun (motorové stříkačky Tohatsu VE 1500 a dýchací přístroje Dräger PSS 4000).

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz