Hejtman ocenil hasiče, záchranáře i policisty Ústeckého kraje medailemi

(Aktualizováno před )

Významné datum 28. října nepatřilo v Ústeckém kraji jenom oslavám stoletého výročí republiky, ale také udílení Záslužných medailí složkám IZS a Medailí hejtmana ÚK. Ty si z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka převzalo celkem 30 oceněných z řad policistů, záchranářů a hasičů.

„Je to takové symbolické, že jsme předávání medailí spojili se stoletým výročím vzniku Československa. Chtěl bych vám všem poděkovat, že jste v tento významný den přišli a oceněným bych chtěl poděkovat za jejich náročnou a obětavou práci. Nechci, aby to znělo jako klišé, ale vaší zodpovědné práce, která je svým způsobem posláním, si velmi vážím,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček v úvodu slavnostního předávání.

Záslužná medaile Ústeckého kraje je oceněním, kterým kraj vyjadřuje uznání aktivní činnosti zaměřené na ochranu životů, zdraví a majetku občanů. Letos je Ústecký kraj uděloval již posedmé na základě nominací velitelů jednotlivých složek. Dále se udílely také Medaile hejtmana Ústeckého kraje, které získalo celkem šest nominovaných z řad složek IZS.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz