Search
Close this search box.

Hejtman Martin Půta předal vyznamenání u příležitosti Dne veteránů

U příležitosti oslav Dne válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopadu, přijala řada osobností Libereckého kraje z rukou jeho hejtmana Martina Půty medaile a vyznamenání za svou činnost. Mezi vyznamenanými nechyběli ani naši záchranáři. Bývalý ředitel MUDr. Jiří Wachsmuth (ocenění v zastoupení převzal ředitel ZZS LK MUDr. Luděk Kramář, MBA) byl oceněn za dlouholetý přínos a osobní podíl na rozvoji přeshraniční spolupráce záchranných složek, vedoucí operačního střediska Petr Matějíčka za vznik a rozvoj projektu AED pro Liberecký kraj a bývalá operátorka Alena Stejskalová za svůj přínos ve vzdělávání a zaškolování nových pracovníků.

„Rád bych všem oceněným poblahopřál. Jsem moc rád, že mezi nimi jsou i zástupci ZZS LK, na které jsem opravdu pyšný. Záchrana životů je naším denním chlebem, a já jsem hrdý na všechny záchranáře a jejich práci. A na to, že pro záchranku řada z nich pracuje i nad rámec svých povinností,“ řekl ředitel ZZS LK Luděk Kramář.

Připomínka letošního Dne válečných veteránů začala uctěním vojáků pohřbených na vojenském hřbitově válečných zajatců z let 1914 – 1918 v Ostašově a pokračovala pietním aktem u Památníku padlých na vojenském hřbitově v Ruprechticích. Ocenění pak byla předána v rámci slavnostního nástupu 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Kasárnách 6. října. Den válečných veteránů, jehož symbolem se stal květ vlčího máku, připadá symbolicky na 11. listopadu, tedy na den podpisu příměří, které v roce 1918 ukončilo krvavé boje I.světové války.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient