Hejtman Martin Půta předal vyznamenání u příležitosti Dne veteránů

U příležitosti oslav Dne válečných veteránů, který každoročně připadá na 11. listopadu, přijala řada osobností Libereckého kraje z rukou jeho hejtmana Martina Půty medaile a vyznamenání za svou činnost. Mezi vyznamenanými nechyběli ani naši záchranáři. Bývalý ředitel MUDr. Jiří Wachsmuth (ocenění v zastoupení převzal ředitel ZZS LK MUDr. Luděk Kramář, MBA) byl oceněn za dlouholetý přínos a osobní podíl na rozvoji přeshraniční spolupráce záchranných složek, vedoucí operačního střediska Petr Matějíčka za vznik a rozvoj projektu AED pro Liberecký kraj a bývalá operátorka Alena Stejskalová za svůj přínos ve vzdělávání a zaškolování nových pracovníků.

„Rád bych všem oceněným poblahopřál. Jsem moc rád, že mezi nimi jsou i zástupci ZZS LK, na které jsem opravdu pyšný. Záchrana životů je naším denním chlebem, a já jsem hrdý na všechny záchranáře a jejich práci. A na to, že pro záchranku řada z nich pracuje i nad rámec svých povinností,“ řekl ředitel ZZS LK Luděk Kramář.

Připomínka letošního Dne válečných veteránů začala uctěním vojáků pohřbených na vojenském hřbitově válečných zajatců z let 1914 – 1918 v Ostašově a pokračovala pietním aktem u Památníku padlých na vojenském hřbitově v Ruprechticích. Ocenění pak byla předána v rámci slavnostního nástupu 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Kasárnách 6. října. Den válečných veteránů, jehož symbolem se stal květ vlčího máku, připadá symbolicky na 11. listopadu, tedy na den podpisu příměří, které v roce 1918 ukončilo krvavé boje I.světové války.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.