Hejnová kvůli zranění ukončila sezonu

(Aktualizováno před )

Kvůli zdravotním problémům se rozhodla atletka Zuzana Hejnová letošní sezonu ukončit. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek má problémy s kolenem a achilovkami.

Tyto zdravotní potíže jí trápí už několik měsíců, a i proto se nemohla kvalitně připravit na mistrovství Evropy v Berlíně, které se konalo předminulý týden. Sice se evropského šampionátu zúčastnila, ale skončila už v semifinále. Přitom jejím letošním cílem bylo konečně získat medaili z ME.

„Rozhodla jsem se ukončit současnou sezonu. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní problémy, které mi neumožňují podávat odpovídající výkony. Společně s mým týmem se nyní pokusíme najít jejich příčinu a možná i změnit způsob tréninku a přípravy pro další měsíce a hlavně příští rok,“ uvedla na sociální síti jednatřicetiletá závodnice.
Věří, že se dokáže dát znovu zdravotně do pořádku, tak aby příští rok zase mohla soupeřit s nejlepšími. Vrcholem roku 2019 bude mistrovství světa v katarském Dauhá. „Sport mě baví, ale potřebuju být zdravá. Teď si odpočinu fyzicky i psychicky a od nového roku jsem zpět,“ prohlásila.
Hejnová počítá i s účastí na olympijských hrách v Tokiu, které se konají za dva roky.

Bez této skvělé čtvrtkařky se tak o víkendu zúčastnila dalšího dílu Zlaté ligy trojice našich atletů. Simona Vrzalová doběhla sice na kilometrové trati až osmá, ale zároveň si zlepšila osobní rekord 2:38,20.
Petr Frydrych v hodu oštěpem skončil o příčku lépe s výkonem 79,86cm.
Nejhůře dopadl Jakub Holuša, který naprosto propadl a skončil v běhu na 1500m až čtrnáctý v čase 4:00,34.