HC Vítkovice RIDERA oslavil 100 let republiky

(Aktualizováno před )

Vlastenecký víkend a oslavy 100 let vzniku samostatného československého státu 28. října 1918 se odrazily i v dění v H VÍTKOVICE RIDERA. Ostravský klub i jeho fanoušci prokázali úctu k historii i k patriotismu a přispěli k výročí českého století.

Účast ve slavnostním průvodu města Ostravy, hokejová oslava a vše korunováno ziskem tří extraligových bodů. Vítkovice se o víkendu hrdě přihlásily k odkazu 28. října 1918, připojily se k oslavám 100 let vzniku československého státu a také vítězstvím ve virózou zmítané sestavě udělaly radost svým fanouškům.

Prvním vrcholem víkendových oslav českého století byl slavnostní průvod centrem Ostravy. Ani déšť neodradil stovky účastníků pochodu a další stovky nadšených občanů – diváků průvodu. Mezi všemi historickými, vojenskými, policejními a dalšími účastníky nechyběli ani zástupci hokejových Vítkovic.

Ostravský hokejový klub vyslal do průvodu klubové legendy – Vladimíra Vůjtka, Ladislava Svozila, Jaroslava Lyčku, Petra Holubáře, Lumíra Kotalu, Vladimíra Stránského, Miloše Holaně staršího, Aleše Tomáška, Miloše Holaně mladšího, Martina Pruska, Bohumila Kacíře. Současný tým reprezentoval kapitán Rostislav Olesz. Ze zdravotních důvodů se pochodu nemohl účastnit František Černík, ten ale byl připraven v cíli, na Masarykově náměstí ve „vítkovickém stanu“, kde se po ukončení průvodu konala autogramiáda všech zúčastněných vítkovických zástupců.

„Měli jsme obrovskou radost, že naše legendy přijaly pozvání do průvodu. Starosti nám samozřejmě dělalo počasí, ale i jak už je naší dobrou tradicí – vítkovičtí hokejisté ukázali, že nejsou z cukru a i v dešti si průvod užili. Každý z bývalých hráčů oblékl repliku některého z historických dresů našeho klubu a tím jsme chtěli nejen přispět do atmosféry historického průvodu, ale poukázat i na naše oslavy 90. výročí založení klubu,“ zmínil k účasti vítkovických legend manažer pro komunikaci Zdeněk Janiurek. Následná autogramiáda na Masarykově náměstí měla také úspěch, u vítkovického stánku se tvořily dlouhé fronty a fotografii kompletní vítkovické sestavy průvodu na náměstí si nenechaly ujít desítky přítomných.

Přesně 100 let oslavila republika v neděli 28. října. Vítkovice v ten den v extraligovém duelu hostily Pardubice. Celý zápas měl vlastenecký a slavnostní nádech. Fanouškům při vstupu do haly byly rozdávány české a vítkovické vlaječky, samolepky s českou vlajkou na obličej. Pod stropem OSTRAVAR ARÉNY visely vlajky nastupujících států Československa, tedy České i Slovenské republiky. Klopy sak trenérů obou týmů zdobily trikolory a před úvodním buly si celá aréna vyslechla jak českou, tak také slovenskou hymnu. Domácí fanoušci přispěli k oslavě velkým choreem na středovém sektoru B3 stylizovaném do české vlajky s koláží podobizny prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a panoramatu Hradčan s ročníky 1918, 2018. Samotní vítkovičtí hokejisté se pod oslavy podepsali tříbodovým vítězstvím, navzdory marodce vyvolané střevní virózou.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz