HC Dynamo Pardubice spolupracuje na akci Švédský víkend, uspořádá autogramiádu v aréně

(Aktualizováno před )

Švédská hudba a literatura, festival švédského filmu, workshopy či česko-švédské hokejové utkání. Takový bude poslední prázdninový víkend, který se ponese v duchu této severské země. Pardubice totiž letos slaví padesátileté výročí spolupráce se švédským městem Skellefteå. Magistrát proto přichystal řadu akcí ukrytou pod názvem Švédský víkend, který si nenechá ujít ani starosta Skelleftey Tomas Marklund, na akci spolupracuje také HC Dynamo Pardubice.

Švédským víkendem ožije již v pátek Pardubické letní kino Pernštejn. Jak už naznačuje místo konání, na programu bude promítání jednoho ze tří filmů nějakým způsobem souvisejících se Švédskem.

„Po celou dobu trvání Švédského víkendu máme připraveny různé akce pro děti i dospělé. Švédský víkend bude zahájen v 16.30 hodin v prostoru letního kina. Děti si zde budou moci vyzkoušet různé workshopy, přichystaný bude švédský fotokoutek a během odpoledne čekají návštěvníky také taneční vystoupení či scénické čtení z knihy Stiega Larssona,“ informuje vedoucí oddělení vnějších vztahů Hana Svobodová s tím, že od 19.00 hodin bude pódium patřit pardubické kapele minus123minut. Páteční program pak zakončí film na motivy knihy Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy.

Sobota pro změnu připomene celý začátek pardubicko-skellefteyské spolupráce, která započala v 60. letech hokejem. Na ledě ČSOB Pojišťovna ARENY se totiž utkají ženské hokejové týmy AIK Skellefteå a TJ HC Tesla Pardubice.

Na akci dorazí brankář Milan Klouček a útočník Patrik Poulíček, kteří se fanouškům podepíší na autogramiádě na východní straně ČSOB Pojišťovna ARENY od 14.30 hodin.

Švédský víkend však tento den zamíří i do pardubického Natura parku. „Další část programu se bude odehrávat od 12.00 hodin v Natura parku, kde budou opět připraveny různé workshopy, jako například výroba magnetů, svíček či tašek se švédskou tematikou, zájemci si budou moci vyzkoušet typické švédské hry KUBB a STIGA hokej nebo si poslechnout jednu z přednášek o Švédsku, které jsou zaměřeny na tamější přírodu, kulturu či bydlení a architekturu,“ doplňuje Hana Svobodová a dodává, že autorem jedné z přednášek bude právě starosta Skelleftey Tomas Marklund.

Třídenní akce bude ukončena tam, kde bude zahájena – v Pardubickém letním kině Pernštejn. Zde se veřejnost se Švédským víkendem může rozloučit prostřednictvím dokumentu Neznámý Ingmar Bergman.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz