Házenkářům začíná zítra sezona. Bude opět bez jasného favorita

Nejenom florbalisté, ale i házenkáři začínají tento týden své soutěže. Nový ročník se zítra rozjede zápasem mezi týmy Nové Veselí a Frýdek-Místek.

Zbývající zápasy jsou naplánovány na sobotu:
TJ Cement Hranice – SKKP Handball Brno
TJ Tatran Litovel – HC ROBE Zubří
HBC Ronal Jičín – HCB Karviná
KH Kopřivnice – Talent ROBSTAV-M.A.T.Plzeň
HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha

Mezi favority bude určitě patřit obhájce titulu Baník Karviná. „Pokud loni byl hlavní cíl postup do semifinále, tak letos, vzhledem k zisku loňského titulu, nemůže být cíl nižší než zisk medaile. Ušili jsme si tak sami na sebe bič, ale příjemný,“ podotkl na tiskové konferenci, kterou karvinský klub uspořádal, prezident klubu Roman Mucha.

Dalším spolufavoritem bude jistě poražený ve finále, kterým bylo mužstvo M.A.T. Plzeň. Tento klub už je, dá se říci, v plné sezoně, protože už má za sebou pár zápasů v evropském poháru. Plzeňským házenkářům se podařilo v poháru EHF vyřadit skotské HC Glasgow a v dalším kole se střetne s rumunským klubem HC Dobrogea Sud Constanta. Teď už se ale Plzeň musí myšlenkami přeorientovat na českou extraligu.

Nebezpeční jistě všem budou i poslední semifinalisté HC ROBE Zubří a HK FCC Město Lovosice. Druzí jmenovaní se střetnou s černým koněm soutěže pražskou Duklou.
„Utkání v Lovosicích bude před skvělou kulisou, těžko si mohu představit lepší otevírák sezóny, než zimní stadion a 2500 fanoušků. Konečně začíná ostrá část, přípravu máme za sebou, to je okamžik, na který se všichni těší, protože přichází zápasy a s nimi spojený klasický tréninkový rytmus,“ říká Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha.

„Jsme natěšeni na úvodní duel sezóny. Ten odehrajeme před domácím publikem v netradičním prostředí zimního stadionu a v rámci velkého mládežnického turnaje Házenkářský festival. I díky účastnícím se hráčům se dá již dnes očekávat výborná atmosféra. My máme za sebou solidní výsledky v přípravě, všichni hráči v ní byli herně vytíženi a věřím, že na nich hned od začátku zápasu bude vidět chuť po hře,“ podotýká lovosický trenér Milan Berka.

Nováčkem soutěže je TJ Tatran Litoval, který vystřídal Strakonice. A hned pro začátek přivítají těžkého soupeře ze Zubří. „Očekáváme velmi náročné utkání. Hráči se již těší na zápasové zatížení a jsou odhodláni se o výsledky sportovně poprat,“ hlásí za celý tým asistent trenéra Květoslav Kuba. „I když soupeři odešli, nebo ukončili hráčskou činnost klíčoví hráči (Douda, Klíma, Říha), tak stále Zubří zůstává jedním z aspirantů na přední příčky extraligové tabulky.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak