Házenkářská extraliga je velmi vyrovnaná. Pět týmu v čele má stejně bodů

Nové Veselí využilo příznivého losu k tomu, aby se po třech kolech drželo na vedoucí příčce naší nejvyšší házenkářské ligy mužů. Teď však narazilo, favorita z Karviné nepřekvapilo. „Věděli jsme, jak soupeř hraje, že má v týmu šikovné kluky v nejlepším sportovním věku, vzadu dvoumetrové hráče do obrany. Vše se potvrdilo, bylo to náročné nedělní dopoledne,“ podotkl karvinský trenér Marek Michalisko.

Roli favorita potvrdily i Lovosice, které porazily poslední tým tabulky Litovel. „U mne panuje převážně spokojenost a to až na prvních deset minut prvního poločasu. Od té doby jsme zápas kontrolovali. Trápila nás klasicky koncovka, na té budeme muset opravdu zapracovat, protože ta nám v dalších zápasech může zlomit vaz,“ podotkl Jan Landa, asistent HK FCC Město Lovosice.

Všechny body doma zůstaly i v Jičíně. V půlce zápasu to vypadalo na jasné vítězství jičínských hráčů (15:8), jenže Hranice zabraly a nakonec prohrály jen o bod. „Jsem velice zklamaný z druhého poločasu, z toho, jak k němu hráči přistoupili. Je mi to líto i vůči Radkovi Královi, který dnes ukončil svou hráčskou kariéru a i vůči divákům, že jsme dovolili Hranicím zápas takto zdramatizovat. Myslím si, že jsme mohli vyhrát rozdílem osmi gólů, což by si Radek i diváci zasloužili,” připomněl domácí trenér Petr Mašát jičínskou legendu Radka Krále, který odehrál za tento klub osmnáct sezon!

O body se podělily Zubří a Plzeň. Západočeši už vedli o čtyři branky, domácí však povzbuzováni publikem mocně finišovali a získali alespoň bod.

Dva body si z Brna vezou Kopřivnice a mají tak šest bodů jako další čtyři týmy (Karviná, Nové Veselí, Plzeň a Lovosice).

Extraliga házenkářů – 4. kolo:

Karviná – Nové Veselí 27:23 (12:10)
Nejvíce branek: Monczka 8/6, Solák 5, Nedoma 4 – Melichar 5, Štěrba 5/1, Kezič 4/1.

Jičín – Hranice 24:23 (15:8)
Nejvíce branek: Horut 9/2, Šulc 4/1, Krahulec a Drbohlav po 3 – Indrák 5, Bechný a Mičkal po 4.

Zubří – Plzeň 26:26 (10:14)
Nejvíce branek: Hrstka 8/4, Korbel 6, Zeman, Janíček a Vlk po 3 – Douda 9, Chmelík 7, Šindelář 3.

Lovosice – Litovel 36:28 (19:13)
Nejvíce branek: Motl 6/2, Sýkora a Jonáš po 5 – Piwko 7/5, Šmíd 5, Geist 4.

KP Brno – Kopřivnice 26:33 (8:15)
Nejvíce branek: Havlát 7/4, Mičola 6 – Hanus 7, Čadra 5/1, Bukovský 5/4.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak