Házenkářky prohrály na ME rozhodující utkání a jedou domů

Tak tohle bylo rychlé. Tři zápasy ve skupině a konec, české házenkářky jedou domů. Není se čemu divit, po třech porážkách… Avšak až na zápas s Norskem (17:31) ostatní dvě utkání odehrály se ctí, s Rumunskem padly 28:31 a včera s Německem 28:30.

Kdo ví, jak by rozhodující zápas s Německem dopadl, kdyby se ve 20. minutě, když český tým vedl 13:8, nezranila kapitánka Iveta Luzumová. „Dělala jsem kličku, strhly mě na zem, spadla mi ruka a ještě mi ji přilehly. Bolí mě loket, půjdu na vyšetření a uvidíme, co s tím bude,“ popsala situaci Luzumová. Kapitánka se vrátila po ošetření do hry na konci první půle, ale v tu chvíli už byl český náskok pryč a do kabiny se šlo za nerozhodného stavu.

Luzumová i přes bolest chodila ve druhé půli do útoku a na zahrávání sedmiček. Našim hráčkám ale celkově chybělo při zakončení více klidu, což se nakonec ukázalo jako další důležitý faktor prohry a i celkového konce učinkování českých házenkářek na evropském šampionátě. „Strašně nás to mrzí, ale skupina byla strašně těžká, nejtěžší ze všech. Na to se ale nevymlouváme. Nezvládly jsme zápas s Německem, přitom se s nimi hrát dalo,“ hlesla Luzumová, autorka deseti branek v duelu s Německem.

ČR – Německo 28:30 (16:16)
Sestava a branky ČR: Satrapová 1, Kudláčková – Knedlíková 2, Kovářová 6, Ryšánková 2, Mika, Kordovská, Luzumová 10/7, Konečná, Šustková, Adámková 2, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Jeřábková 4, Malá 1.

Nejvíce branek Německa: Schmelzerová 7, Geschkeová a Bölková po 5. Rozhodčí: Vranesová, Wenningerová (obě Rak.). Sedmimetrové hody: 7/7 5/5. Vyloučení 4:5. Diváci: 2930.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak