Házenkáři pražské Dukly v neděli hostí Plzeň

Šlágr 2. kola extraligy bude v neděli 16. září od 17 hodin k vidění v hale pražské Slavie v Edenu. Právě tam našla Dukla zázemí na celou sezonu 2018/2019 poté, co musela kvůli rekonstrukci dočasně opustit svoji domovskou Ruzyň.

V prvním domácím utkání ve vršovickém azylu diváci uvidí reprízu předloňského finále, ve kterém Dukla svedla čtyřzápasovou vítěznou bitvu s Plzní. Tentokrát se ale oba celky setkají v jiném rozpoložení, než v jakém se nacházely na jaře 2017 po čtvrtém finále.

Zatímco Plzni se vstup do nového ročníku vydařil a k hladké extraligové výhře 38:29 v Kopřivnici přidala ještě hladší postup přes skotský Glasgow v prvním předkole Poháru EHF (39:12 a 30:12), Dukla si na první body bude muset počkat minimálně do neděle.

Ačkoli na zimním stadionu v Lovosicích před vynikající návštěvou 2 300 diváků v „Posledním zápase Honzy Landy“ nepředvedla špatnou hru a statečně bojovala, nakonec si zejména kvůli individuálním chybám v obraně odvezla porážku o dvě branky 32:30. Pokud bude chtít v neděli zvítězit, musí se zlepšit, protože ji čeká neméně silný soupeř.

Stejně jako se Dukla velmi dobře zná s Lovosicemi a mezi oběma kluby probíhají i přestupy hráčů, zdravá rivalita panuje i mezi Duklou a Plzní. „Je to opravdu derby, protože je několik hráčů, kteří prošli oběma kluby včetně funkcionářů. Plzeň je v posledních letech vždy na špici. Nám se podařilo přerušit jejich titulovou sérii předloni, ale loni nám porážku oplatili už ve čtvrtfinále. I proto čekám tvrdé a emotivní utkání, ve kterém bychom rádi získali první domácí vítězství,“ uvedl v předzápasovém očekávání trenér Dukly Daniel Čurda.

Také Jan Blecha, křídelník Dukly, který ještě loni na jaře nastupoval za Plzeň, očekává vyrovnané a vyhecované utkání s řadou osobních soubojů. „Oba celky mají velmi kvalitní přechod do útoku, bude se hrát rychlá a dynamická házená nahoru dolů. O vítězství bude rozhodovat práce obrany, její spolupráce s brankářem a maličkosti v útočné fázi,“ očekává Blecha.

Pro diváky, kteří se budou chtít na vlastní oči přesvědčit v hale Slavie o tom, zda se Dukle povede odčinit prohru z prvního extraligového kola, je připraven bonus. Pokud budou mít po skončení extraligového derby chuť na házenkářský přídavek, mohou zdarma zhlédnout také pohárové utkání žen Slavie, které na stejném místě začne v 19:30. DHC Slavia Praha v něm v odvetě 1. předkola Poháru EHF bude dohánět šestibrankové manko, které si o uplynulém víkendu přivezla z rakouského Stockerau. Závěr kalendářního týdne tedy bude v Praze mimořádně nabitý a žádný z příznivců házené by si ho rozhodně neměl nechat ujít.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.