Search
Close this search box.

Havlíčkobrodští kriminalisté obvinili dvě osoby ze zpronevěry, hrozí jim až osm let za mřížemi

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Havlíčkův Brod zahájili trestní stíhání osob, které byly obviněny ze zločinů zpronevěry a legalizace výnosů z trestné činnosti. Další obvinění z uvedené trestné činnosti padlo v případě právnické osoby. Za takovou trestnou činnost lze fyzickým osobám uložit až osmiletý trest odnětí svobody.

Výsledkem intenzivního prověřování závažného případu hospodářské kriminality je zahájení trestního stíhání dvou dvaapadesátiletých mužů, čtyřiačtyřicetileté ženy a jedné právnické osoby. Osoby jsou obviněny z toho, že v průběhu roku 2015 prováděly bankovní převody finančních prostředků z jedné společnosti, ve které dvě obviněné osoby figurovaly jako členové představenstva, na bankovní účet právnické osoby. Tyto finanční prostředky byly následně převedeny na soukromý podnikatelský bankovní účet jedné z obviněných osob. Celkem se jednalo o částku převyšující hranici jednoho milionu korun, kterou společnost uhradila na základě vystavených fiktivních faktur za provedené práce.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání tří fyzických a jedné právnické osoby. „Čtyřiačtyřicetiletá žena byla obviněna ze spáchání zločinu zpronevěry ve formě pomoci. V případě obou mužů a právnické osoby bylo zahájeno trestní stíhání ze spáchání zločinu zpronevěry a zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti“, uvedl npor. Mgr. Bc. Petr Janata MBA, vedoucí oddělení hospodářské kriminality v Havlíčkově Brodě. Většinu finančních prostředků zajistili kriminalisté na účtu jedné z obviněných osob.

Kriminalisté podali státnímu zastupitelství podnět na podání návrhu na vzetí obviněných osob do vazby, což soud neakceptoval. Případ nadále vyšetřují.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient