Havlíčkobrodští hokejisté rozstříleli Písek

Havlíčkobrodští hokejisté se po delší odmlce představili na domácím ledě, kde hostili Písek. Zápas nabídl útočný hokej a diváci se rozhodně nenudili. Jihočeši šli do vedení, avšak Bruslaři dokázali dvěma trefami otočit vývoj utkání. Havlíčkobrodským potom zvlhl střelný prach a ostrými pálili Písečtí. Domácí celek se sice v poslední třetině snažil s nepříznivým skóre něco udělat, na Hausera si ale přišli jen jednou. Do listiny střelců se z řad Havlíčkova Brodu zapsali Vojtěch Šmíd, David Michálek a Tomáš Semrád.

Branky a nahrávky: 13. Šmíd (Michálek, Vala), 30. Michálek (Blinka, Šmíd), 55. Semrád (Michálek, Voříšek) – 7. Sýbek (Hanus, Parýzek), 30. Polata (Sýbek, Hučko), 32. Hučko (Sýbek), 40. Sýbek (Polata), 53. J. Šuhaj (Koupal, Matějka), 56. Polata (Hučko, Parýzek). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 7:6, navíc Třetina 10 min. OT [NESP], Tintěra (PIS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 592. Střely na branku: 47:31 (14:12, 13:9, 20:10) . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Novák (41. Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kadeřávek, Horák – Ludvík, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek (A) – Beneš, Kozlík, Chlubna – Blinka, Kuchta

IHC Písek:
Hauser (Kříž) – Turek, Suda, Parýzek (C), Tintěra, Červinský, Bílek, Hanus – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek (A), Polata (A), Koupal, Marcilis, Strnad, Matějka, Jabůrek, J. Šuhaj

Zápas hned od svého začátku naznačil, že se bude hrát útočný hokej. Ještě aby ne, když v první minutě zahrozil Vala. Jeho pokus se mezi tyče nevešel. Jihočeši hráli přesilovou hru, kterou dokázali využít. Hanusova dělovka skončila na zadním mantinelu, od kterého se kotouč odrazil na hůl Jana Sýbka. Kapitán Písku dokázal prostřelit bezmocného gólmana Nováka v brance. Hosty vedoucí branka nakopla, jelikož od té doby hráli více na puku, avšak Havlíčkobrodští dokázali vyrovnat. Michálek se protáhl po levé straně do pásma, kde předložil nádhernou přihrávku Vojtěchu Šmídovi, a ten se z první nemýlil. Oba týmy se střídaly ve svých šancích, ale žádná se neujala tak, aby změnila stav na světelné tabuli.

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 3:6