Search
Close this search box.

Havířovská policie dopadla dva lupiče

Ve velmi krátkém čase havířovští kriminalisté dopadli dva důvodně podezřelé z loupežného přepadení. Komisař proti dvěma mužům ve věku 26 a 20 let zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Jeden z nich ve vztahu ke zločinu je obviněn z účastneství formou pomoci. Za vinu je jim kladeno, že na přepadení prodejny na Dlouhé třídě v Havířově se předem dohodli.

V úterý 13. 3. v dopoledních hodinách 26letý muž předal svoji plynovou pistoli mladšímu obviněnému. Ještě před samotným přepadením, starší ze dvojice si šel prohlédnout prostory prodejny. Zjistili, že v prodejně nejsou žádní zakázníci a odešel ven. Potom mladší pachatel vešel do prodejny s pistolí v ruce, namířil na prodavačku a požadoval peníze. Prodavačka to odmítla a zároveň mu řekla, že přivolá policii. Pachatel nic neodcizil, prodavačku nijak nezranil a z prodejny utekl.

Podle zákona hrozí mužům odnětí svobody na dvě až deset let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient