Search
Close this search box.

Havířov testuje nový světelný přechod

20.11.2018 byl v rámci testovacího provozu před dokončením stavby dočasně zprovozněn nový světelně řízený přechod na Těšínské ulici. Nový přechod bude po dokončení stavby a zahájení provozu napojen na světelně řízenou křižovatku Těšínské ulice a ulice U Stadionu. Proto během odpoledne několikrát došlo také k výpadku i této světelné křižovatky.

„Za dopravní komplikace se omlouváme, ale před dokončením stavby musíme světelná signalizační zařízení odzkoušet. Výstavbu světelného signalizačního zařízení plánujeme dokončit nejpozději do konce listopadu, poté bude přechod plně v provozu. Pokračovat bude oprava chodníku, zábradlí a veřejného osvětlení,“ uvádí Bohuslav Niemiec, náměstek primátora pro investice a chytré město.

Výstavbu nového přechodu se podařilo realizovat bez úplné uzávěrky silnice, stavebník využil pouze přechodné dopravní značení, které vždy v případě potřeby svedlo dopravu do jednoho pruhu.

Nový přechod, osvětlení i chodník
V rámci výstavby světelného přechodu město opravuje veřejné osvětlení, chodník a zábradlí, staví ochranný ostrůvek pro chodce a instaluje nové dopravní značení. Nové světelné signalizační zařízení bude vybaveno signalizací pro nevidomé.

Stavbou nového přechodu město ukončí poslední etapu úprav, které ovlivňují provoz na Těšínské a na křižovatce u Obchodního centra Rotunda.

Obchodní centrum funguje od listopadu 2016. Otevření centra provázely obavy, zda blízké křižovatky zvládnou zvýšený provoz. Město se proto pustilo do rozsáhlých úprav těchto křižovatek. Dvě z nich byly upraveny na jaře loňského roku. Poslední a nejrozsáhlejší rekonstrukci křižovatky Národní třídy, ulice 17. listopadu a Na Nábřeží realizoval Havířov vloni na podzim.

Nyní město Havířov na Těšínské dokončuje poslední stavbu – nový přechod pro chodce. „Aby mezi uvedenými křižovatkami mohla fungovat koordinace pomocí datové linky, museli jsme upravit přechod pro chodce a přebudovat jej na světelně řízený přechod. To nejen zlepší plynulost dopravy na Těšínské, ale také zvýší bezpečnost chodců, protože tento přechod je hodně frekventovaný,“ vysvětluje Gerard Krupa, vedoucí odboru komunálních služeb havířovského magistrátu.

Nový přechod pro chodce včetně úpravy chdníku a veřejného osvětlení vyjde městskou kasu na téměř 5 milionů korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient