Havířov oslavil sté výročí založení republiky

(Aktualizováno před )

Oslavy 100. výročí založení republiky zahájilo město Havířov v 9 hodin mší svatou v kostele sv. Anny, které se v neděli 28. října zúčastnili také představitelé města a další hosté.

Poté následoval tradiční pietní akt u Pamětní desky vojákům a letcům padlým na všech frontách 2. světové války z oblasti Těšínska, která se před kostelem nachází. Významné výročí si společně s čelními představiteli Havířova a farníky z římskokatolické farnosti sv. Anny připomněli také zástupci Československé obce legionářské, Českého svazu bojovníků za svobodu nebo Konfederace politických vězňů.

S úderem desáté hodiny zazněla před kostelem sv. Anny v Havířově česká a slovenská státní hymna a poté přednesla proslov primátorka města Jana Feberová. Farář římskokatolické farnosti sv. Anny Marcel Krajzl zapálil svíci a položil ji k památníku vojáků a letců z Těšínska padlých během 2. světové války a následně požehnal městu. V rámci pietního aktu pak všichni zúčastnění položili k pomníku květinové dary. V závěru pietního aktu zazněly české lidové písně.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz