„Hattrick jsem dal možná v páté třídě na otevřeném kluzišti,“ říká hokejista Pavel Kubiš

(Aktualizováno před )

Po zápase se smíchem vzpomínal, kdy naposledy vstřelil hattrick. „Možná v páté třídě v Náměšti nad Oslavou na otevřeném kluzišti,” smál se Pavel Kubiš. I díky jeho třema brankám porazili hokejisté PSG Berani Zlín Litvínov 5:2 a počtvrté v řadě doma zvítězili bez ztráty bodu.

– Po vašem třetím gólu to vypadalo, že tomu ani nevěříte…
“Nejsem hráč, který by dával pravidelně tři branky. Buď mě to trefí, nebo mi to takhle kluci nachystají. Už první střídání jsem dal tyčku, z čehož jsem byl nešťastný. Každá podobná šance je pro mě skoro gól. A zmiňte tam Martina Kotáska, že mi říkal, že dám hattrick”. (úsměv)

– Třikrát vám nahrával Tomáš Fořt, který celkem zaznamenal čtyři asistence. Co na jeho výkon říkáte?
“Jezdil jsem za ním a ptal se, jestli náhodou není tvořivý centr. (směje se) Pak jsem mu říkal: ty to dnes hraješ na Lešouna, nebo co? (opět se směje) Naše lajna si sedla, ale nechci to zakřiknout. Jsme na stejné vlně, nikdo z nás není extra hokejista, jsme takoví buldoci. Snažíme se hrát svoji hru a dnes to vyšlo.”

– Kdy se dnešní zápas zlomil? Bylo to tím, že jste pokaždé dokázali rychle reagovat na snížení Litvínova?
“Důležité bylo, že jsme na konci druhé třetiny vstřelili branku na 4:2. To nás hodně uklidnilo a ve třetí části jsme ještě zvýšili skóre. Litvínov v té době možná měl více ze hry, ale už jsme hráli v klidu.”

– V poslední době jste jako tým ve velké pohodě, že?
Už poslední zápasy se nám dařilo, z Brna jsme přivezli bod a z Třince dva. Ikdyž jich mohlo být víc. Chtěli jsme to dneska potvrdit, šli jsme si za vítězstvím a jsem rád, že se to podařilo.”

– V pátek jedete na led Hradce Králové, co se dá od tohoto utkání čekat?
“Když jsme s nimi hráli doma, byl to jeden z nejlepších výkonů, který tady kdo předvedl. Mají bruslivý tým, nicméně doufám, že jim nějaký bod sebereme. Extraliga je vyrovnaná, nejedeme tam nic odevzdat. Do reprezentační přestávky zbývají dvě kola a chceme uhrát co nejvíc to půjde.”

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz