Search
Close this search box.

Hasičský záchranný sbor ČR ocenil ve Zbirohu hasiče a osobnosti z Moravskoslezského kraje

Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami celkem sto příslušníků HZS ČR a osobností, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílejí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky.

Desítka hasičů a osobností, které obdržely v úterý 6.11.2018 tato ocenění na zámku ve Zbirohu, byla z Moravskoslezského kraje. Letos jsou medaile o to významnější, že jde o stoleté výročí, předáno tak bylo symbolických 100 medailí.

Medaili „Za zásluhy o bezpečnost“ obdrželi ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř, ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim, ředitel Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj plk. Petr Skudrzyk, zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje plk. Radim Kuchař a viceprezident Asociace velitelů hasičských záchranných sborů podniků Metoděj Popov.

Medailemi „Za zásluhy o bezpečnost“ jsou oceňováni občané, zástupci státní správy a samosprávy, ostatních složek integrovaného záchranného systému a dalších spolupracujících organizací za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí, za osobní iniciativu a za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti a ochrany obyvatelstva.

Čestnou medaili obdrželi za významnou a dlouhodobou spolupráci s HZS ČR náměstek starosty okresního hasičského sdružení Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Karviné Milan Mencner a starosta obce Chotěbuz Martin Pinkas.

Medaile „Za věrnost 1. stupně“ obdrželi za 30 let příkladného plnění služebních povinností a za vzornou reprezentaci HZS ČR navenek tito příslušníci HZS Moravskoslezského kraje: nprap. Miroslav Cieslar (velitel družstva na hasičské stanici Karviná), nprap. Jiří Jaschke (velitel družstva na hasičské stanici Havířov) a nstržm. Pavel Šostok (hasič-strojní služba na stanici Orlová).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient