Hasiči zasahovali u požáru lesa ve Vidochově

Šest jednotek hasičů likvidovalo požár porostu a vzrostlého lesa v části Stupná. Dispečeři přijali oznámení od osoby, která viděla kouř vycházející z lesa. Požár se rozkládal na ploše asi 100 x 80 metrů. Jednotky použily k hašení celkem 4 proudy, po necelé hodině dostaly oheň pod kontrolu. Aby měli hasiči dostatek vody k hašení, zřídili čerpací stanoviště z koupaliště v Pecce. Požár se podařilo jednotkám zlikvidovat po 17. hodině. Během večera i rána hlídala požářiště jednotka SDH z Pecky. Škoda, kterou oheň způsobil, byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a dále dobrovolné jednotky z Pecky, Bělé u Pecky, Staré Paky, Nové Paky a Lázní Bělohrad.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.