Search
Close this search box.

Hasiči zasahovali u karavanu, který uvíznul v asfaltu

Obytné karavany má většina z nás spojené s prázdninami a dovolenou. Ale i na dovolené mohou nastat komplikace, které měli v pátek zahraniční turisté v Hluboké nad Vltavou. Krátce po 11. hodině přijali na tísňové lince 112 volání oznamující komplikace obytného karavanu, který uvíznul v Masarykově ulici v Hluboké nad Vltavou. Na místo vyjeli profesionální hasiči z českobudějovické stanice. V Masarykově ulici nalezli obytný karavan, jehož řidič pravděpodobně neodhadnul levotočivou zatáčku vedoucí do kopce k zámku a uvíznul zadní částí karavanu v asfaltu.

Hasiči na místě zjistili, že zásah je ještě komplikovanější. Uvnitř velkého karavanu bylo převážené auto, které výrazně zvyšovalo celkovou hmotnost vozu. Auto nebylo možné vzhledem k pozici karavanu vyvézt ven. Hasičům i proto dalo velkou práci, než karavan vypodložili nafukovacími vaky a klíny. Přibližně po hodině precizní a technicky náročné práce se podařilo karavan vyzvednout tak, že sjel po klínech na silnici.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient