Hasiči zasahovali u dvou požárů chat

Ani jeden den nedělil od sebe dva požáry rekreačních chat. V obci Artolec k požáru došlo v pátek 2. listopadu v navečerních hodinách, do Vrcovic na Písecku vyjeli hasiči hned v sobotu 3. listopadu v ranních hodinách.

Škodu ve výši 250 000,- vyčíslil vyšetřovatel hasičů po pátečním požáru požáru chatky, která hořela u Nové Bystřice v části obce Artolec. Požár byl na operační středisko hasičů ohlášen pět minut před 18. hodinou. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolní hasiči obce Nová Bystřice. Celkem tři osádky cisteren, které se k požáru dostavily, průzkumem zjistily, že se jedná o požár od propanbutanové láhve. Požár hasiči dostali hned pod kontrolu, již v 18:09 hodin velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru. Následovalo dohašování. Úplná likvidace požáru nastala v 18:24 hodin. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 750 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření. Zdravotníci na místě ošetřili dvě popálené osoby.

K dalšímu požáru chaty byly tři jednotky hasičů vyslány hned v sobotu v 7:18 hodin, a to do Vrcovic, kde byl ohlášen požár chaty. Do Vrcovic vyjela profesionální jednotka ze stanice Písek a dobrovolné jednotky obcí Vrcovice a Záhoří. Jednalo se o požár rekreační chaty se zděnou podezdívkou a dřevěnou horní částí. Zasahujícím hasičů zabralo necelou třičtvrtěhodinku, aby dostali požár pod kontrolu. Za další necelou hodinu byl požár zcela uhašen. Velitel zásahu likvidaci nahlásil v 9:19 hodin. Vyšetřovatel stanovil výši vzniklé škody na 400 000,-, stejnou hodnotu mají i uchráněné hodnoty. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.