Search
Close this search box.

Hasiči zasahovali na česko-polské hranici u požáru pole

Šest jednotek polských hasičů a dvě jednotky českých hasičů (celkem 36 hasičů) zasahovaly ve středu dnes odpoledne na česko-polské hranici u požáru odhadem 15 hektarů s obilím, a to na severním okraji Krnova v okolí Petrovické ulice.

Hořet začalo na polské straně od polského kombajnu. Požár se rozšířil přes hranici ke Krnovu. Obešel se na české straně bez zranění, podrobnosti o zásahu na „polském“ obilí (pravděpodobně pšenici) nemají hasiči k dispozici.

Hasiči v Ostravě byli o požáru severně od Krnova informováno dvanáct minut po středečním poledni. Na okraj Krnova k polské hranici vyjely dvě krnovské jednotky hasičů celkem se 4 vozidly CAS.

Na české straně hořelo podle odhadu majitele deset hektarů se zralým ječmenem, na polské straně podle odhadu zasahujících hasičů pět hektarů právě sklízené pšenice. Polské jednotky se zapojily i do hašení na české straně. Hasiči dostali oheň na české straně pod kontrolu za sedm minut, dohašování s rozoráváním pole jim zabralo asi 20 minut. Majitel vyčíslil předběžnou škodu na zničeném ječmeni a slámě na 350 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient