Hasiči zasahovali na česko-polské hranici u požáru pole

Šest jednotek polských hasičů a dvě jednotky českých hasičů (celkem 36 hasičů) zasahovaly ve středu dnes odpoledne na česko-polské hranici u požáru odhadem 15 hektarů s obilím, a to na severním okraji Krnova v okolí Petrovické ulice.

Hořet začalo na polské straně od polského kombajnu. Požár se rozšířil přes hranici ke Krnovu. Obešel se na české straně bez zranění, podrobnosti o zásahu na „polském“ obilí (pravděpodobně pšenici) nemají hasiči k dispozici.

Hasiči v Ostravě byli o požáru severně od Krnova informováno dvanáct minut po středečním poledni. Na okraj Krnova k polské hranici vyjely dvě krnovské jednotky hasičů celkem se 4 vozidly CAS.

Na české straně hořelo podle odhadu majitele deset hektarů se zralým ječmenem, na polské straně podle odhadu zasahujících hasičů pět hektarů právě sklízené pšenice. Polské jednotky se zapojily i do hašení na české straně. Hasiči dostali oheň na české straně pod kontrolu za sedm minut, dohašování s rozoráváním pole jim zabralo asi 20 minut. Majitel vyčíslil předběžnou škodu na zničeném ječmeni a slámě na 350 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.