Search
Close this search box.

Hasiči zachraňovali osoby z lanovky. Naštěstí jen cvičně

Cvičení pro hasiče probíhalo v areálu v Mariánských Lázních. Tato lanovka dokáže ze jednu jízdu přepravit až 40 lidí. Cvičení určené pro hasiče lezce z celého Karlovarského kraje spočívalo v problému poruchy lanovky – hlavní tažné kolo se zadřelo a lanovka se zastavila, v kabinách bylo uvězněno 20 pasažérů.

Přivolaní hasiči z lezeckých skupin ze stanic Mariánské Lázně, Cheb a Karlovy Vary se nejprve museli po vodícím ocelovém laně dostat ke kabinkám, poté postupně s použitím záchranných prostředků spustit všechny pasažéry bezpečně na zem. Zde byli zachránění i s použitím terénní čtyřkolky bezpečně převezeni do tepla. Ze zákona musí hasiči na všech lanovkách zachránit v případě podobné poruchy všechny osoby do dvou hodin od nahlášení. Tyto zásahy jsou tak velmi náročné a je proto nutné je pravidelně procvičovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient