Search
Close this search box.

Hasiči zachraňovali osoby z lanovky. Naštěstí jen cvičně

Cvičení pro hasiče probíhalo v areálu v Mariánských Lázních. Tato lanovka dokáže ze jednu jízdu přepravit až 40 lidí. Cvičení určené pro hasiče lezce z celého Karlovarského kraje spočívalo v problému poruchy lanovky – hlavní tažné kolo se zadřelo a lanovka se zastavila, v kabinách bylo uvězněno 20 pasažérů.

Přivolaní hasiči z lezeckých skupin ze stanic Mariánské Lázně, Cheb a Karlovy Vary se nejprve museli po vodícím ocelovém laně dostat ke kabinkám, poté postupně s použitím záchranných prostředků spustit všechny pasažéry bezpečně na zem. Zde byli zachránění i s použitím terénní čtyřkolky bezpečně převezeni do tepla. Ze zákona musí hasiči na všech lanovkách zachránit v případě podobné poruchy všechny osoby do dvou hodin od nahlášení. Tyto zásahy jsou tak velmi náročné a je proto nutné je pravidelně procvičovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient