Hasiči zachraňovali osoby z lanovky. Naštěstí jen cvičně

Cvičení pro hasiče probíhalo v areálu v Mariánských Lázních. Tato lanovka dokáže ze jednu jízdu přepravit až 40 lidí. Cvičení určené pro hasiče lezce z celého Karlovarského kraje spočívalo v problému poruchy lanovky – hlavní tažné kolo se zadřelo a lanovka se zastavila, v kabinách bylo uvězněno 20 pasažérů.

Přivolaní hasiči z lezeckých skupin ze stanic Mariánské Lázně, Cheb a Karlovy Vary se nejprve museli po vodícím ocelovém laně dostat ke kabinkám, poté postupně s použitím záchranných prostředků spustit všechny pasažéry bezpečně na zem. Zde byli zachránění i s použitím terénní čtyřkolky bezpečně převezeni do tepla. Ze zákona musí hasiči na všech lanovkách zachránit v případě podobné poruchy všechny osoby do dvou hodin od nahlášení. Tyto zásahy jsou tak velmi náročné a je proto nutné je pravidelně procvičovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak