Hasiči zachraňovali muže, který spadl do sedm metrů hluboké šachty

Lezecké skupiny hasičů ze stanic Mariánské Lázně a Cheb vyjížděli v pátek dopoledne k záchraně muže, který spadl do kanalizační šachty ve Staré Vodě na Mariánskolázeňsku. Se zlomenou nohou zůstal v sedmimetrové hloubce v úzké šachtě.

Hasiči použili lezeckou techniku pro záchranu zraněného z hloubky. Na povrchu si muže převzala záchranná služba, která následně rozhodla o leteckém transportu. Poblíž místa události tak hasiči připravili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku. V letošním roce se jedná o osmý případ, kdy hasiči prováděli záchranu člověka či zvířete z hloubky. Ve 26 případech pak prováděli záchranu osoby nebo zvířete z výšky a v 7 případech záchranu osoby nebo zvířete zasypané či zavalené.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.