Hasiči zachránili psa, použili při tom štěrbinovou kameru

(Aktualizováno před )

V pátek 24. srpna 2018 byli v 7:19 hodin požádáni přes Krajské operační a informační středisko HZS Olomouckého kraje profesionální hasiči o pomoc při vyproštění psa, který uvízl v odtokové trubce pod rodinným domem v Dolním Újezdu.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a Přerova, kteří po příjezdu zjistili, že pes uvízl v odtokové trubce od vody, která vedla asi 1 m pod domem. Podle prvotních odhadů hasičů byl pes asi 15 metrů od vstupu do trubky. Velitel zásahu si proto na místo události vyžádal speciální techniku – štěrbinovou kameru z Olomouce.

Hasiči následně nalezli ještě další možný přístup do trubky ze zadní části domu. Tam psa slyšeli a navázali s ním také vizuální kontakt pomocí zrcátka. V okamžiku, kdy na místo události přijela štěrbinová kamera, hasiči zaměřili přesnou vzdálenost a místo, kde se pes nachází. Začali kopat a hledat trubku, ve které zůstal pes uvězněn. Museli odstranit asi 2 metry nánosu, betonu a hlíny, podařilo se jim rozebrat betonovou trubku, ve které byl pes uvězněn a po asi hodinové náročné práci pejska z nedobrovolného vězení zachránit.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz