Search
Close this search box.

Hasiči ve Zlíně položili základní kámen nové požární stanice

Slavnostního aktu se zúčastnilo i několik významných hostů. Jedním z nich byl i genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR, který spolu s brig. gen. Mgr. Bc. Slavomírem Bellem MSc., primátorem MUDr. Miroslavem Adámkem, výkonným ředitelem PSG Construction a.s. Ing. Jaroslavem Ševelou, ředitelem krajského ředitelství HZS ZLK plk. Ing. Vítem Rušarem a velitelem centrální stanice Zlín mjr. Ing. Janem Klepáčem poklepal základní kámen nové hasičské stanice, která se začala stavět na ulici Přílucká ve Zlíně.

Projekt s názvem „ZVÝŠENÍ ODOLNOSTI STANICE ZLÍN HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU ZLÍNSKÉHO KRAJE S DŮRAZEM NA PŘIZPŮSOBENÍ SE ZMĚNÁM KLIMATU A NOVÝM RIZIKŮM“ zahrnuje stavbu nové čtyřpodlažní budovy včetně podzemního podlaží pro garáže a rekonstrukci stávající budovy krajského ředitelství ve Zlíně. V loňském roce na něj byla získána dotace z programu EU IROP ve výši 133 miliónů korun. Předpokládaná výše nákladů na celou realizaci stavby se vyšplhala na 148 miliónů korun.

Nová stanice vyroste za stávající budovou ve Zlíně v místní části Příluky. Budova poskytne především výjezdovým hasičům, kteří jezdí na místa mimořádných událostí, moderní zázemí, včetně jídelny, posilovny, odpočívací místnosti, velké garáže pro parkování prvovýjezdových vozidel i dalších místností pro skladování techniky. Taktéž zde bude vyhrazena místnost pro jednání krizového štábu. Veškeré práce se budou po dobu dvou let provádět za plného provozu, proto musí být vše zkoordinované tak, aby nebyl ohrožen a omezen chod stávající stanice.

Důvodem stavby nové budovy je kapacitně a technologicky nevyhovující stávající budova, kde se nyní nachází krajské ředitelství a zároveň i stanice zlínských profesionálních hasičů.

Nová budova se stavebně propojí se stávajícím objektem, který následně bude zrekonstruován a uvolněné prostory budou přestavěny na kanceláře, sklady a zázemí pro zaměstnance krajského ředitelství. Tato následná rekonstrukce bude hrazena ze státního rozpočtu a je odhadnuta na 15 miliónů korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient