Hasiči v Těrlicku museli stabilizovat dům, při obkopávání bagrem spadla část obvodové zdi

Tři jednotky hasičů se v sobotu 18. srpna 2018 postupně zapojily do technického zásahu v místní části Těrlicka Hradiště. O půl čtvrté odpoledne byl na tísňovou linku ohlášen pád části obvodové zdi jednoho z domů, který byl způsoben stavebními pracemi.

Na místo byla vyslána jednotka ze stanice Havířov, která na místě zjistila, že se uvnitř domu nikdo nenachází a nikdo při události nebyl zraněn.

Hasiči povolali statika a nebezpečný prostor do jeho příjezdu zajistili proti vstupu nepovolaných osob.

Krátce po půl sedmé si velitel zásahu vyžádal vyslání stabilizačního vybavení k zajištění domu. Ze stanice v Ostravě-Zábřehu tak do Těrlicka vyrazily automobily s technickým kontejnerem a kontejnerem s dřevěnými hranoly. Ze stanice Ostrava-Přívoz poté vůz s přívěsem a čtyřkolkou Arctic Cat.

Čtyřkolka se u zásahu ukázala jako velký pomocník – ke zřícené zdi pomohla hasičům na vzdálenost přibližně 200 metrů převážet těžký materiál pro stabilizaci – především tedy potřebnou výdřevu.

Zasahující jednotky na místě prováděly stabilizaci až do nočních hodin, práce byly ukončeny necelou hodinu po půlnoci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.