Hasiči v Těrlicku museli stabilizovat dům, při obkopávání bagrem spadla část obvodové zdi

Tři jednotky hasičů se v sobotu 18. srpna 2018 postupně zapojily do technického zásahu v místní části Těrlicka Hradiště. O půl čtvrté odpoledne byl na tísňovou linku ohlášen pád části obvodové zdi jednoho z domů, který byl způsoben stavebními pracemi.

Na místo byla vyslána jednotka ze stanice Havířov, která na místě zjistila, že se uvnitř domu nikdo nenachází a nikdo při události nebyl zraněn.

Hasiči povolali statika a nebezpečný prostor do jeho příjezdu zajistili proti vstupu nepovolaných osob.

Krátce po půl sedmé si velitel zásahu vyžádal vyslání stabilizačního vybavení k zajištění domu. Ze stanice v Ostravě-Zábřehu tak do Těrlicka vyrazily automobily s technickým kontejnerem a kontejnerem s dřevěnými hranoly. Ze stanice Ostrava-Přívoz poté vůz s přívěsem a čtyřkolkou Arctic Cat.

Čtyřkolka se u zásahu ukázala jako velký pomocník – ke zřícené zdi pomohla hasičům na vzdálenost přibližně 200 metrů převážet těžký materiál pro stabilizaci – především tedy potřebnou výdřevu.

Zasahující jednotky na místě prováděly stabilizaci až do nočních hodin, práce byly ukončeny necelou hodinu po půlnoci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient