Hasiči v Pardubickém kraji vyjížděli během filipojakubské noci k 21 událostem

Silný vítr zvýšil v poslední dubnový den riziko vzniku požárů. Hned v pondělí v dopoledních hodinách hasiči ze Svitav zasahovali v Javorníku, kde si někdo opékal buřty, špatně uhasil ohniště a opustil ho. Kolemjedoucí cyklisté oheň zpozorovali a oznámili hasičům. Hasiči museli k ohništi dojít pěšky a plameny uhasit.

V pouhých asi tří minutách vyjížděli pardubičtí hasiči hned ke třem zásahům. V 13.32 hodin se jednalo o otevření bytu. V 13.33 hodin pak v centru Pardubic hasiči vyprošťovali uvízlé osoby z výtahu. V dalších dvou minutách pak další jednotka hasičů vyjížděla ze stanice Pardubice k požáru lesa do Bezděkova. Ohnisko požáru se nacházelo poblíž objektu Armády ČR. Hasiči požár zlikvidovali. Požár způsobily spadlé dráty vysokého napětí do travního porostu.

Večer se silný vítr utišil a filipojakubské noci proběhly bez požárů. Krajské operační a informační středisko hasičů v Pardubicích přijalo během noci třikrát oznámení o požáru od projíždějících řidičů, ale po prověření bylo zjištěno, že se jedná o zadané pálení (přes hasičský web), a informace byla ještě ověřena telefonicky, a tak bylo zabráněno planému výjezdu.

Ve 21.40 hodin vyjížděly jednotky do Dolní Čermné, kde byl nahlášen požár stájí s koňmi. Na místě ale bylo zjištěno, že se jedná o pálení, které ale nebylo nahlášeno.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.