Hasiči v noci strhli část vyhořelého domu ve Svitavách

Bagr ze záchranného útvaru HZS ČR Hlučín dorazil na místo krátce po půlnoci. Na místě byly přes noc tři jednotky hasičů – profesionální jednotka ze Svitav, jednotka ze záchranného útvaru Hlučín a dobrovolná jednotka ze Svitav.

K požáru byl povolán i hasičský jeřáb ze Svitav, který pomohl strhnout nejpoškozenější část objektu. Hasiči ukotvili pásovinu k objektu a následně v 3.24 hodin strhli část objektu.

Nakonec bylo zjištěno, že technika ze záchranného útvaru na celkovou demolici nestačí a jednotka se nad ránem vrátila zpět na základnu.

Železniční trať zůstala přes noc uzavřena a uzavřena zůstává i nadále.

Průzkumem bylo zjištěno, že zeď, která se zřítila krátce po 18 hodině, poškodila kolejiště. Na trolejovém vedení, které zničil velký žár, byla předběžně vyčíslena škoda ve výši zhruba 50 tisíc korun. Požár byl zcela zlikvidován v 3.25 hodin.

Připomeňme, že v neděli 30. září v 17.37 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár opuštěného objektu ve Svitavách. Čtyřpatrový objekt se nachází poblíže železniční trati. Při příjezdu první jednotky hasičů byl celý objekt v plamenech. Na místě zasahovalo celkem 9 jednotek hasičů.

Majitel objektu si nyní musí obstarat velký bagr.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak