Hasiči v Moravskoslezském kraji řešili následky silné bouřky, ve třech případech byla příčinou vzniku požáru

Od sobotních (1. září 2018) 15:00 hodin do nedělních 9:00 řešili hasiči v Moravskoslezském kraji šestnáct událostí souvisejících s bouřkami a silným deštěm.

V převážné většině případů se jednalo o zatopené sklepy a bahnem znečištěné silnice. Tyto problémy ve velké míře odstraňovaly jednotky sboru dobrovolných hasičů v rámci své místní působnosti.

Nejednou byla bouřka příčinou vzniku požáru.

Poprvé to bylo v sobotu 1. září 2018 dvě minuty po patnácté hodině v Nošovicích, kde po úderu blesku v okolí došlo k zahoření elektroinstalace v jedné z garáží a požár se z ní rozšířil. Plameny napáchaly škodu za 400 tisíc korun.

V sobotu dvě minuty před třiadvacátou hodinou vyjely čtyři jednotky hasičů k ohlášenému požáru trafostanice v Odrách. Tam došlo vlivem bouřky ke zkratu a zahoření kabeláže u izolátoru. Škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun.

Požár stromu po úderu blesku řešili hasiči v neděli 2. září 2018 dvacet minut před druhou hodinou ranní na Nádražní ulici v Ostravě. Doutnající strom musela zasahující jednotka nejprve ořezat z výškové techniky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak