Hasiči v Lipině oslaví 110. výročí

Dobrovolní hasiči srdečně zvou místní i přespolní na slavnostní bohoslužbu, která se uskuteční v sobotu 28. července ve 14 hodin na lipinské návsi. Poté bude připraven bohatý program na hřišti, ukázky techniky a hasičských zásahů. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba Valaška.

V sobotu 28. července se v Lipině uskuteční oslava výročí 110 let od založení hasičského sboru. Dobrovolní hasiči na tento den připravili program, který začne ve 14 hodin slavnostní bohoslužbou na návsi a pokračovat bude pestrým děním na tamním fotbalovém hřišti. Návštěvníci místní i přespolní se mohou těšit na ukázky hasičských jednotek, představení historické techniky, hudbu i občerstvení.

„Srdečně zveme na slavnost, kterou si připomeneme významné výročí našeho sboru. Po mši svaté půjdeme průvodem na hřiště, kde budou k vidění ukázky zásahů profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a také hasičů s dobovou ruční stříkačkou z Újezda. Lidé si také budou moci prohlédnout starou požární techniku. K tanci a poslechu bude hrát dechová hudba Valaška,“ pozval za pořádající lipinské hasiče Vladimír Mlynárčik.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.