Search
Close this search box.

Hasiči se zúčastnili cvičení zaměřené na vyhledávání osob a jejich transport

Taktické cvičení jednotek sborů dobrovolných hasičů nazvané Knapovická špice se konalo v sobotu 14. dubna. Pro jednotky všech místních dobrovolných hasičů a partnerskou jednotku z polského Starého Waliszova bylo připraveno několik stanovišť. V první části cvičili vyhledávání osob s lesním terénu spojené se záchranou a zásahem zdravotníků.

Následovala instruktáž a praktické vyzkoušení sebezáchrany slaněním a záchrany zraněného za použití opasku a lezeckého postroje v zalesněné části místními nazývané Velká Skalka. Dalším stanovištěm byla první pomoc, kde si všichni vyzkoušeli ošetření figurantů se zaměřením na úrazy po pádu v terénu. Na závěr si prohlédli povodňový kontejner.

Cílem cvičení bylo prohloubení koordinace složek IZS při vyhledávání osob v terénu, nácvik sebezáchrany slaněním a nácvik ošetření a transportu zraněného.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient