Hasiči se zúčastnili cvičení zaměřené na vyhledávání osob a jejich transport

Taktické cvičení jednotek sborů dobrovolných hasičů nazvané Knapovická špice se konalo v sobotu 14. dubna. Pro jednotky všech místních dobrovolných hasičů a partnerskou jednotku z polského Starého Waliszova bylo připraveno několik stanovišť. V první části cvičili vyhledávání osob s lesním terénu spojené se záchranou a zásahem zdravotníků.

Následovala instruktáž a praktické vyzkoušení sebezáchrany slaněním a záchrany zraněného za použití opasku a lezeckého postroje v zalesněné části místními nazývané Velká Skalka. Dalším stanovištěm byla první pomoc, kde si všichni vyzkoušeli ošetření figurantů se zaměřením na úrazy po pádu v terénu. Na závěr si prohlédli povodňový kontejner.

Cílem cvičení bylo prohloubení koordinace složek IZS při vyhledávání osob v terénu, nácvik sebezáchrany slaněním a nácvik ošetření a transportu zraněného.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak