Search
Close this search box.

Hasiči se potýkají s nadprůměrným množstvím požárů zemědělské techniky

Od začátku července vyjížděli hasiči Jihomoravského kraje už k deseti požárům zemědělské techniky. Letošní číslo je nadprůměrné. Je zřejmé, že požáry souvisí s dřívějším začátkem žňových prací, nicméně v uplynulých letech k takovému počtu požárů zemědělské techniky vůbec nedošlo, případně jej hasiči evidovali až v součtu celých prázdnin.

Také škody jsou opravdu vysoké a jdou do milionů. Požáry těchto strojů již způsobily škody téměř 9,5 milionů korun. Tyto případy se obešly bez zranění.

Nicméně kromě požáru samotného stroje se plameny většinou rozšíří i na okolní pole a kromě hmotných škod na technice vznikají i škody na úrodě.

Počty požárů zemědělské techniky v Jihomoravském kraji:

1.-16.7. 2018 – 10 událostí
1.7.-31.8. 2017 – 6 událostí
1.7.-31.8. 2016 – 12 událostí
1.7.-31.8. 2015 – 8 událostí

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient