Hasiči se potýkají s nadprůměrným množstvím požárů zemědělské techniky

Od začátku července vyjížděli hasiči Jihomoravského kraje už k deseti požárům zemědělské techniky. Letošní číslo je nadprůměrné. Je zřejmé, že požáry souvisí s dřívějším začátkem žňových prací, nicméně v uplynulých letech k takovému počtu požárů zemědělské techniky vůbec nedošlo, případně jej hasiči evidovali až v součtu celých prázdnin.

Také škody jsou opravdu vysoké a jdou do milionů. Požáry těchto strojů již způsobily škody téměř 9,5 milionů korun. Tyto případy se obešly bez zranění.

Nicméně kromě požáru samotného stroje se plameny většinou rozšíří i na okolní pole a kromě hmotných škod na technice vznikají i škody na úrodě.

Počty požárů zemědělské techniky v Jihomoravském kraji:

1.-16.7. 2018 – 10 událostí
1.7.-31.8. 2017 – 6 událostí
1.7.-31.8. 2016 – 12 událostí
1.7.-31.8. 2015 – 8 událostí

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.