Hasiči řešili požáry na silnici i železnici

(Aktualizováno před )

Až požárem osobního auta skončila honička policie a podnapilého řidiče v Zelenči na Praze-východ.
Podle pozdějšího vyšetřování vyšlo najevo, že tento řidič projel v Horních Počernicích několik křižovatek na červenou. Policisté si ho všimli v Chlumecké ulici, když jel v protisměru. Vydali se za ním. Honička skončila ve chvíli, kdy řidič havaroval a auto začalo posléze hořet.
Řidič stačil vystoupil, ale protože měl v ruce neznámý předmět, policisté na něj namířili zbraně. Řidič nadále nespolupracoval, proto hlídka použila pepřový sprej a muže spoutala.
Na muži bylo vidět, že je podnapilý. Uvedl, že před jízdou vypil deset piv, avšak odmítl se podrobit dechové zkoušce.
Hasiči už mezitím uhasili požár.

Kvůli požáru trávy dnes odpoledne na Novojičínsku tři hodiny nejezdily vlaky na hlavním železničním koridoru z Prahy do Ostravy. Pravděpodobně od jisker, které vyšlehly od brzd projíždějícího vlaku, vzniklo několik ohnisek až v rozpětí 17 kilometrů.

Bylo povoláno patnáct hasičských jednotek. „Po celou dobu zásahu byl zcela zastaven provoz na železniční trati a bylo vypnuta elektřina v trolejovém vedení. Hasiči v těžko přístupném terénu využili také čtyřkolku s vysokotlakým hasicím zařízením a vodní nádrží o objemu 250 litrů,“ uvedl mluvčí hasičů Daniel Kozák.

Hasiči se museli soustředit i na to, aby se oheň nerozšířil k blízkým budovám.
Nikdo nebyl zraněn.
Vlaky nabíraly velká zpoždění. Některé spoje byly úplně odřeknuty.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz