Hasiči pomáhali polským kolegům při tragické nehodě

Na žádost ze sousedního státu o poskytnutí pomoci vyjela v neděli 8. července v 16 hodin jednotka ze stanice v Králíkách k dopravní nehodě na silnici č. 33 do obce Boboszow (PL) u odbočky na Pysary. Před příjezdem české jednotky k události již na místě zasahovala jednotka z Miedzylesie (PL) a poté přijela i jednotka z Bystrzyce Klodzke (PL).

Jednalo se o nehodu motocyklu Ducati, se kterým motocyklista narazil do svodidel a dopravní značky. Na motocyklu jely dvě osoby. Hasiči prováděli resuscitaci řidiče motocyklu a použit byl i AED přístroj (defibrilátor). Po příjezdu zdravotnické záchranné služby hasiči i nadále pomáhali s oživováním. Lékař později konstatoval smrtelná zranění u řidiče. Jeho spolujezdkyně byla v péči polských hasičů a po ošetření byla žena s těžkým zraněním přepravena vrtulníkem do nemocnice. Po dohodě s velitelem zásahu se jednotka hasičů vrátila zpět na základnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.