Hasiči pokřtili výroční hasičskou kuchařku

První srpnový den přivítala hasičská stanice v Modřanech nezvyklou sestavu příslušníků pražského hasičského sboru ze všech možných oborů. Byla to jen část lidí, kteří se podíleli na přípravě a realizaci hasičské kuchařky, kterou HZS hl. m. Prahy vydal k příležitosti 165. výročí založení nejstaršího profesionálního sboru v českých zemích.

Akce proběhla za účasti ředitele brig. gen. Ing. Romana Hlinovského, náměstka pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Jiřího Hoška, kpt. Ing. Ivany Svitákové, autorky projektu a dalších hasičů, kteří se svými recepty postarali o obsah knihy. Hasiči knihu pokřtili stylově, tedy vodou, kterou hasí požáry.

Kuchařka je neprodejná a bude dostupná na akcích pražských hasičů.

„Věříme, že knížka potěší nejen kuchaře, ale všechny, kterým záleží na domácí pohodě a bezpečí. Příprava pokrmů, oslavy spojené s posezením u oběda nebo večeře, grilování s přáteli na zahradě, to vše souvisí také s celou řadou bezpečnostních opatření”, řekla kpt. Ing. Ivana Svitáková, autorka nápadu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.